Pearl Jam - Ten

Jagged chaos

New member
Pearl Jam - Ten

איזה אלבום
. ונתקעתי עם בלי לעשות היום כלום ואין לי מונדיאל
אז אני אפנה כמה דקות (אמן לא שעות
) מזמני מלתת לכם איך אני רואה את Ten.. הערות/תגובות/שינויים/הסברים רציונליים יתקבלו בכיף
אבל בלי לקטול בקשה
יש לי לב רגיש

J92

New member
../images/Emo54.gifאני לא אחפור

אולי יותר מאוחר בעצם דיסק טהור. ודי

Jagged chaos

New member
../images/Emo83.gifOnce

אני מודה בזה..מה אפשר להגיד?.. אני אחייה אותם שוב...בלי כאב אהבה בצד הדרך ברחוב האחורי יש פצצה במקדש שלי שהולכת להתפוצץ (חתיכת משפט זה
) (קצת מסובך פה תחבירית)יש לי חולצה במידה 16 קבורה מתחת לבגדים* *- ואני אסביר. gauge זה מידה. ולפני ה-16 הוא אומר a.. מה שאומר שה-16 היא מילת תואר ולא מידת כמות. דיבורים על מידה, ואחר כך על בגדים. כנראה גופיה קטנה שהוא מסתיר מאחוריה המון בגדים עבים. ואולי גם הוא ככה; מחביא/עוטף משהו סמוי בתוך משהו גלוי לעין. כמו שאנשים בדיכאון מבטאים לפעמים ביטחון עצמי ואושר כביכול בשביל שלא יעלו עליהם. אני מתפלל... (מה שקצת אירוני
כי שורה אחת למעלה הוא אמר שהמקדש שלו בדרך להתפוצץ.. מראה כמה הוא פסיבי ושהדיכאון סחף אותו) היו היה זמן שיכלתי להשתלט על עצמי היו היה זמן שיכלתי להפסיד את עצמי (once upon a time בדרך כלל פותח אגדות, מה הרעיון אז של וידר?..להראות אולי שהוא כבר שנים עמוק בתוך החרא (אולי..?). משתדל ומעתיק (*התנהגות, שפת גוף).. כמה לא שפוי אני בתוך זה..איפה אני עומד?!... קיץ הודי ואני שונא את החום (איך אני רואה את זה?, או בדרך הפשוטה של כמה חוקי מרפי נאחסים נופלים עליו. הוא שונא חום ואז מגיע לאמריקה חום של אסיה, מדינה הרבה יותר רותחת
. ואולי בגלל שזה הפך להיות טריויאלי שהודו זה מקדש של סמים קלים והוא אומר משהו סטייל מרלין מנסון "אני שונא סמים, אבל הסמים אוהבים אותי"
) אהבה בספסל ציבורי ברחוב האחורי יש לי יד בכיס שנחושה בדיסקרטיות שלה
קצת מחזק את מה שחשבתי למעלה, לא?.. שוב רעיון של משהו שלו שהוא מסתיר מתחת לבגדים. אני מתפלל...

הוד11

New member
השיר לא מדבר על סמים לדעתי

השיר בפירוש מדבר על תאווה לרצח שהדובר מנסה להתגבר עליה. החולצה זה הוא בעצם דימוי למשהו שמסתתר מתחת לכיסוי, משהו שעומד להתפרץ LOSE MYSELF זה לא להפסיד את עצמי זה יותר לשחרר את עצמי, כלומר שהבנאדם רוצה לשחרר את התאווה שלו לרצח החוצה, היד בכיס זה בעצם אסוציאציה ליד שנכנסת ומוציאה אקדח. גם המשפט שהדובר אומר בשקט ולא הזכרת פה ("כן אני מסתכל עלייך תיהיה בטוח שאני מסתכל עלייך") מתאר קטע שהדובר רוצה להרתיע אנשים ולהפחיד אותם. המשפט "אני מתפלל" לדעתי זה שהדובר חושב שהרצון שלו לרצח הוא חטא והוא מתפלל לאלוהים שיגאל אותו וייקח ממנו את החטא הנורא. שיר מעולה אם הרבה פרשנויות אפשריות

Jagged chaos

New member
../images/Emo12.gif אימאל'ה....

זה בדוק כל העניין הזה של הרצח?
או שפרספקטיבה אישית מעיינינת שלך?

הוד11

New member
וואלה לא יודע אם בוודאות

אבל בוויקיפדיה כתוב על זה משהו קטן, אבל אתה יודע כל אחד והפרשנות שלו. לי פשוט מתאים מאוד כל האוווירה גם הקצבית של השיר לשערת לרגשות שמתחוללת בגופו של הדובר.

Dead Scene

New member
once, זה החלק השני של הסיפור מAlive

האירועים שהתרחשו בAlive הובילו אותו למסע רציחות אכזרי והפכו אותי לרוצח סדרתי ועוד בדם קר. הbackseat lover מתכוון לזונה וכנראה גם הקורבן הבא שלו.

נכון

השירים (לפי הסדר) Alive once ו-footsteps מהווים סיפור ממושך על חייו של אדם. באלייב מסופר על מה שעבר על האדם שהיה צעיר. ב-once על כך שהוא התחיל להשתגע ולרצוח אנשים... "I got a sixteen gauge buried under my clothes" ובפוטסטפס הוא מפנה את האשמה לאמא שלו אם אני לא טועה שבגללה הוא עשה את כל מה שעשה.

o0O0o

New member
בקשר ל"פצצה במקדש",

temple חוץ ממקדש, זהו גם רקה (צד המצח). שזה נראה לי יותר רלוונטי בשיר, לא?

cold metal ass

New member
מה אפשר להגיד על TEN שעוד לא אמרו ?

יצירת מופת .. שלמות . רובנו פה שמעו איזה שיר מ TEN ואז התחילו לאהוב את פרל ג'אם .. לדעתי , לפחות אצלי ככה , אם השיר הראשון , לא היה מ- TEN לא הייתי כ"כ אוהבת אותם כמו שאני היום , הרושם הראשוני שלי היה אחרת , כי הקטע אצלם זה שהשירים הופכים להיות אהובים מהאזנה השנייה , שלישית .. אני יודעת שבהתחלה את כל VS לא אהבתי ורק אחרי ששמעתי אותו כמה פעמים התחלתי להתחבר אליו , אצל TEN זה לא קרה לי מהסיבה הפשוטה שהוא כ"כ מושלם .. שמייד התחברתי אליו בלי כל התסביכים שקרו לי ב VS . God blesse ten !

הוד11

New member
TEN בשבילי

בשבילי TEN הוא יותר מאלבום. הדיסק הזה חשף לי את פרל ג'אם וממנו התפתחתי לכל השאר. הוא אמנם לא מושלם (אחרי פורש יש נפילה) אך למרות זאת הוא אחד מחמשת האלבומים הפייבוריטים שלי. מבחינה מוזיקלית האלבום כובש אותך מהרגע הראשון בגלל שהלחנים בו נהדרים (בייחוד אושנס הקסום) מבחינה טקסטואלית יש באלבום הברקות יחידות במינן (צריך באמת לפרט יותר על ג'רמי??) מכל בחינה זהו אלבום מופלא.

Jagged chaos

New member
../images/Emo83.gifEven Flow

even flow זה ביטוי. לא מילת עצם ולא התפעלות. במפל מים נגיד, שהמים זורמים רק בכיוון אחד, יגידו על זה שזה even flow. אז ספציפית את השיר הזה, במילה הזאת עוד יותר ספציפית, אין תרגום הולם. מקפיא
,מניח את ראשו על כרית מבטון (שוב).
בגדול לא הצלחתי לתקוע פה את הרעיון שהוא הולך לישון. כמה נוח... להרגיש, אולי הוא יראה טוב יותר, ידיים בחוץ, פרצופים שהוא רואה שוב ושוב לא נראים לו מוכרים גיחוך אפל, אין לו שליטה (על הגיחוך האפל) כשהוא שמח הוא נשאר לא שפוי מחשבות מופיעות כמו פרפרים (והמחשבות הן גם ה-even flow) הוא לא יודע את זה, לכן הוא הבריח אותן בניסיונות ללכוד אותן מתישהו..הוא יתחיל את החיים מחדש כורע ברך, בוהה בדפים למרות שהוא לא יודע לקרוא מתפלל למשהו שאף פעם לא הראה לו משהו תקרות, בודדות ומרוחקות מכל קירות הבושה

cold metal ass

New member
אני כ"כ לא טובה בזה ..

אני פשוט שומעת שיר וזהו , פה נגמרת כל האינטרקציה שלי עם השיר .. כמה טוב שיש אנשים כמו הוד בעולם הזה שיראו לי דברים מעבר למה שאני שומעת
ד"א הפירוש של ONCE , וואלה אף פעם לא חשבתי על זה ככה , מעניין

הוד11

New member
השיר מדבר לדעתי על בנאדם שכלוא

או בבית משוגעים או בכלא (האפשרות השניה נראית לי הגיונית יותר) כיוון שלדעתי האיש בשיר מרוב בדידות בכלא מתחיל להשתגע ומיייחל כבר לצאת מהמקום אליו הגיע. השיר תמיד מאוד התקשר לי עם הסרט איש מת מהלך שמדבר על אסיר נידון למוות שנלחם על חייו, סרט שאדי היה מעורב בהפקתו ובכתיבת שירים לפסקול. ידוע שביטול עונש המוות זה אחד הנושאים בהם אדי מאמין ואולי גם כאן הוא מכוון לנידון למוות שמחכה למותו בייאוש

Dead Scene

New member
Even Flow מדבר על הומלס

יש פה תיאורים דיי ציורים לאדם חסר בית שיושב לו באיזה פינת רחוב. משתמש בעיתונים (כדי לכסות את עצמו) מרגיש את האוויר הקר של החורף כי הוא חיי ברחוב.

למעלה