Pearl Jam - Ten

הוד11

New member
לא חשבתי על זה

עכשיו שאני חושב על זה יכול ליהיות (בעיקר על פי השורה הראשונה)

Jagged chaos

New member
../images/Emo83.gifAlive

אני פעם שמעתי שהשיר הזה הוא על גילוי עריות. מה שקצת הגיוני לפי המילים, אבל אני בספק לגבי האוטוביוגרפיות של וידר למילים אם הן אכן על גילוי עריות. היא אמרה "ילד, יש לי סיפור קטן לספר לך, החשיבה שלך לגביי מיהו אבייך, היתה כלום מלבד.. מתי שישבת לבד בבית בגיל 13, אבייך האמיתי נהרג. מצטערת, לא ראית אותו. אבל אני שמחה שהוצאתי את זה
" *כמובן, שורה אחרונה אמורה להיות "אני שמחה שדיברנו". אבל, אין פה שום דיאלוג, והכוונה דוגרי נראה לי יותר שהיא שמחה שהיתה ת'שיחה הזאת ספציפית. אני חי בכל זאת... (וכאן אמור להיות כל הגילוי עריות, לא בטוח שעדיין מדובר באימא שלו) היא הולכת לשירותי הגברים באיטיות ואמרה "אני מוכנה...בשבילך" אני לא זוכר כלום עד היום הזה חוץ מהמבט אתה יודע איפה..עכשיו אני לא רואה, אני רק בוהה אני חי בכל זאת... "קרה משהו רע?" היא אמרה... ברור שכן.. "אתה חי בכל זאת" היא אמרה וובכן.."אני ראוי לזה...(?)" זאת שאלה..? ואם כן, מי יענה?! (בהופעות שראיתי בוידאו, שהוא שר ת'שורה הזאת הוא מצביע לשמיים, אלוהים כביכול)

J92

New member
../images/Emo54.gifמה פתאום

השיר לא על גילוי עריות,זה על הגילוי שאין לו אבא..

Jagged chaos

New member
אבל זה ברור....

זה כתוב בשיר בצורה הכי ישירה..מה צריך יותר מזה?
אני רק אומר שיש כאלה שרואים בבית השני, המשך עלילתי לבית הראשון. ואז האימא נכנסת לשירותי הגברים ועושה את הבן שלה.

brass monkey

New member
אני חייב לציין שזה מפחיד...

כמה שוודר קדוש מבחינתי... פי....יש משהו בדבריך.... ה' ירחם! אל תדאגו...צריך לבדוק את הנושא... עד היום ראיתי את זה רק בתור המשך לא קשור(כמו ברוב השירים שלו)... בתור המשכיות....שכאילו כבר אין לו קשר אל אמא שלו והוא המשיך הלאה... לא יודע... נבדוק בע"ה..

ved42

New member
לא נכון

לפי מה שאני הבנתי זה שיר על אבא שלו וזה שאמא שלו אבדה עד גיל 13 שאבא החורג שלו זה אבא(הביולוגי) שלו

הוד11

New member
בוויקיפדיה כתוב שזה גילוי עריות

אבל זה שטויות במיץ, ביחסים בשיר הם אפלטוניים לחלוטין. השיר פשוט מתאר את הרגע בו אדי קיבל את ההודעה שהאיש אותו חשב לאביו אינו אביו האמיתי אלא פשוט בעלה של אימו הבית השני מדבר על זה שהיא הולכת אל בעלה שהיכה אותה, בשביל אדי זוהי טראומה בגלל זה הוא לא זוכר כלום מהרגע הזה (עוד על אמא של אדי בשיר BETTERMAN). אני קצת לא מסכים איתך בנוגע לפירוש למשפט האחרון בבית הראשון. המונח "אני שמחה שדיברנו" היא מונח ידוע באמריקה שמדבר על הורים ששמחים שיוצא להם לדבר ב"שיחת משפחה" עם ילדיהם המתבגרים. אבל גם הפירוש שלך מעניין ונכון במקום מסויים. זהו באמת אחד מהשירים היותר טובים של פרל ג'אם

Dead Scene

New member
דווקא זה חצי חצי.

The song has been revealed by singer Eddie Vedder to be part autobiographical and part fiction. When Eddie was a teenager, his mother revealed to him that the man he thought was his father was actually his step-father, and that his biological father was dead. It is the first piece to a trilogy of songs: "Alive", "Once" and "Footsteps." "Alive" tells a story of incest, which leads to the murderous killing spree described in "Once", and eventually looking back from a prison cell in "Footsteps". The first and last verses detail the actual events described above, but the second verse is storytelling on Vedder's part: the lyrics read "She walks slowly across the young man's room/She said "I'm ready for you"/I can't remember anything to this very day/Except the look, the look/You know where/Now I can't see, I just stare," and Vedder revealed that "she" was the mother, and "the look" referred to was not the look on her face, but "the look is between her legs. Where do you go with that? That's where you came from". Rather than being the inspirational song most interpret it as, Vedder had quite a different meaning in mind: [He's] still dealing with love, [he's] still dealing with the death of [his] father. All [he] knows is "I'm still alive"... that's totally out of burden.

Jagged chaos

New member
../images/Emo83.gifWhy go

היא דוחסת פתק לתוך חומה מאבן אולי יום אחד ילד מסוים לא ירגיש לבד כמו שהיא מרגישה* (*וזה רק אני שמקבל מהקטע הזה קונוטציה לכותל?
) עברו שנתיים מאז שהכניסו אותה למקום הזה היא אובחנה מאיזה זיון טיפשי אחד..ואימא הסכימה. (קיצור, נערה כנראה לפני 18 (אימא הסכימה), בודדה, נכנסה להריון מזיון לא רציני. על מי הוא כתב את זה?
לפי איך שזה ממשיך, על אימא וידר) למה ללכת/לברוח הביתה? היא נראת חזקה יותר, אבל הם רוצים אותה חלשה היא יכולה לזייף את זה, היא יכולה להכנס למשחק הזה היא יכולה להיות עוד שיבוט.. למה ללכת/לברוח הביתה? כל מה שלימדת אותי..הביא אותי לפה..אל תבואי לבקר, אימא.

grapefruit

New member
לדעתי,

השיר הוא לא על הריון לא רצוי. השורה מהשיר היא: She's been diagnosed by some stupid fuck, and mommy agrees. נראה לי שהכוונה היא לא שאיבחנו אותה בגלל סקס לא רציני, אלא שהיא אובחנה ע"י "some stupid fuck". כלומר, איזה בעל מקצוע, שלטענתה/לטענתו של אדי הוא סתם "פאקר מטומטם", איבחן אותה כחולת נפש או משהו ואמא שלה הסכימה עם הטענה הזאת. בכלל כל השיר הזה נותן לי תחושה של מישהי שכלאו במשהו בסגנון של בית משוגעים, למרות שהיא לא משוגעת כמו שחושבים שהיא. אבל זה מה שיפה, כל אחד מפרש את זה בדרך שלו.

Dead Scene

New member
diagnosed זה אובחנה.

והכוונה בשיר היא לאבחנה פסיכיאטרית "היא אובחנה בידי איזה אידיוט"

nothingman1

New member
אני מסכים עם זה!

ה"פאק" כאן לא מדבר על זיון זה כמו שבג'רמי יש שורה- seemed a harmless little fuck אדי בחור תמים, אצלו למילה פאק יש פשוט משמעות אחרת...

הוד11

New member
פרשנותי

השיר מדבר על מעמד האישה בחברה האמריקאית, ככל הנראה או בעיירה קטנה או בשכונת עוני או משהו כזה. ילדה נכנסה להריון מזיון טיפשי ולא מחייב והפכה ליהיות בידיוק כמו אימא שלה ושאר הנשים במקום בו היא גרה. למרות שהיו ממנה ציפיות ("היא נראית חזקה יותר") היא הופכת ליהיות בסופו של דבר כמו כולן ("היא יכולה ליהיות עוד שיבוט"). אדי וודר מוחה על הגורל הצפוי מראש הזה שמחכה לנשים באמריקה דור אחרי דור ("כל מה שלימדת אותי אימא הביא אותי לפה") המקום הזה- אולי הוא מדמה את הגורל הזה למקום סגור ואת הבית שהילדה רוצה לחזור אליו כמקומה הטבעי. שם השיר הוא בעצם מה שהחברה מעדיפה לילדה "למה ללכת הביתה?" יעני לא טוב לך במקום בו שמנו אותך? אדי מאמין ובצדק שלא טוב לה שם

Dead Scene

New member
השיר מדבר על בחורה שהוכנסה לבית

משוגעים בניגוד לרצונה (דיי מזכיר את נערה בהפרעה) בגלל שהיא קצת מדוכאת ומתנהגת בצורה מרדנית והם חושבים שהיא לא בסדר. אימא שלה שמה אותה שם רק כדי שהיא לא תצטרך להתמודד איתה. " She's been diagnosed by some stupid fuck, and mommy agrees, " אדי שאב את ההשראה ממקרה אמיתי על נערה צעירה בשם התר שאימא שלה תפסה אותה מעשנת מריחואנה והכניסה אותה לבית משוגעים כי היא חשבה שמשהו לא בסדר אצלה.

Tomak20

New member
Jeremy

At home, drawing pictures of mountain tops With him on top lemin yellow sun, arms raised in a v And the dead lay in pools of maroon below Daddy didnt give attention Oh, to the fact that mommy didnt care King jeremy the wicked...oh, ruled his world... Jeremy spoke in class today... (2x) Clearly I remember pickin on the boy Seemed a harmless little fuck Ooh, but we unleashed a lion... Gnashed his teeth and bit the recess ladys breast... How can I forget? And he hit me with a surprise left My jaw left hurtin...ooh, dropped wide open Just like the day...oh, like the day I heard Daddy didnt give affection, no... And the boy was something that mommy wouldnt wear King jeremy the wicked...oh, ruled his world Jeremy spoke in class today... (3x) Woo... (14x) Try to forget this...try to forget this... Try to erase this...try to erase this... ]from the blackboard... Jeremy spoke in class today... (2x) Jeremy spoke in, spoke in... (2x) Jeremy spoke in class today... Woo... (29x) Woooooohhh...spoke in, spoke in... Woooooohhh...uh huh, uh huh שיר שמדבר על Jeremy Datt, ילד בן 16 שלא הסתדר עם הוריו ושהיה בודד ובלי חברים וביצע התאבדות. בשיר מוזכר ילד בודד שאבא ואמא שלו לא מתייחסים אליו, והוא מצייר את עצמו על הרים על תנועת נצחון בידיו, כשליט העולם. הוא מדבר על זה שהילד נראה תמים לחלוטין, ואל ההדרדרות ההדרגתית שלו(הוא נשך את הגומה בחזה של מישהי. ואז הוא מספר על הגולגולת שלו שנפתחה וצנחה, ושהוא היה בשוק כמו ביום שהוא שמע. לפי דעתי זהו סיפור טראגי ושיר מקסים שמקורו בבעיה עמוקה ורצינית ביותר - ילדים מסכנים שסובלים במהלך שנות לימודיהם ולא מקבלים עזרה. זוהי אחת התופעות של הסבל שלהם - התאבדות, או במקרים קיצוניים יותר רצח לשם נקמה. על מערכת החינוך בארץ אני בכלל לא רוצה להרחיב...

למעלה