Pearl Jam - Ten

אמממ רק תיקון קטנטן

סליחה על הקטנוניות,אבל זה הציק...
jaw זה לסת,לא גולגולת....הוא כאילו היה פעור פה ובשוק,בדיוק כמו ביום שהוא שמע...

Jagged chaos

New member
../images/Emo83.gifBlack ../images/Emo54.gif

סדינים של קנבס ריק* (קנבס= סוג של בד) סדינים לא משומשים בחימר היו פרושים לפניי כמו שהגוף שלה פעם כל חמשת האופקים סובבים סביב נשמתה כמו שכדור הארץ סובב את השמש ועכשיו האוויר שנשמתי וטעמתי מפנה לי גב כל מה שלימדתי אותה היה הכל? אני יודע שהיא נתתה לי את כל מה שלבשה ועכשיו הידיים המרות שלי רועדות תחת העננים שהיו ההוויה לכל דבר* הנה פירוש
= הידיים שלו מרות בגלל הטעם של הדמעות שלו. הוא רועד, הידיים שלו מכסות את הפנים, והעננים כביכול מורידים גשם/דמעות. והדמעות האלה מייצגות את ה-everything. כל מה שהיה בשבילו, "נשטף בשחור". כל התמונות נשטפו בשחור, קעקוע את הכל *כל האהבה הכושלת הזאת השאירה לו כתם... בדרך כלל אומרים "השאירה בו צלקות"..הוא הולך על קעקועים. אני יוצא בחוץ לטייל, אני מוקף בכמה ילדים משחקים אני מרגיש את הצחוק שלהם, אז למה אני צורם מחשבות מעוותות מסתובבת סביב הראש אני מסוחרר, אני מסוחרר כמה מהר השמש יכולה לפול ועכשיו ידיי המרות מחזיקות בעדינות שברי זכוכית שהיו ההוויה של כל דבר כל התמונות נשטפו בשחור, קעקעו הכל כל האהבה הפכה לרעה, הפכה את העולם שלי לשחור קעקע את כל מה שאני רואה, את כל מה שאני ומה שאיהיה אני יודע שיום אחד יהיו לך חיים יפים אני יודע שתיהיה כוכב בשמיים של מישהו אחר למה...למה...למה...לא בשמיים שלי?
i know someday you'll have a beautiful life, i know you'll be a star in somebody else's sky, but why why, why can't it be, why can't it be mine?

הוד11

New member
באמת שיר יפה

לא מזמן חלמתי עליו, אבל לא משנה ניגש לפרשנות. השיר כמה פשוט כמה יפה מדבר על פרידה כואבת בה הדובר הוא הגבר שכנראה נפגע יותר מהפרידה. בשיר יש ביטויים מאוד ציוריים של האהבה העזה שהגבר חש לאישה והייאוש שהוא חש בעקבות עזיבתה. המשפט האחרון בשיר הוא לדעתי אחד היפים של אדי אי פעם. אכן שיר עם כתיבה מאוד ייחודית ויוצאת דופן (ככל הנראה פרידה אמיתית של אדי) ומאוד יפה.

cold metal ass

New member
תמיד חשבתי שזה מדבר על רצח

זאת אומרת לפי מה שחשבתי הסיטואציה היא כזאת שהרוצח הוא האהוב של הבחורה (אדי במקרה שלנו ) כנראה היחסים בינהם נפגעו וזה כאב לו , אז הוא איך שהוא הגיע למצב של לרצוח אותה . . ובפסקה האחרונה בשיר שבואו נקרא לה הפסקה (עם ה' כן ? ) מדבר על כך שהיא עלתה לשמיים ועכשיו היא יענו נמצאת בשמש ובגלל שהם נפרדו .. אז היא לא תיהיה בשמש שלו אלא של מישהו אחר .. יוו אני כ"כ גרועה בזה .. עזבו :p אחד השירים הכי טובים שלהם ..

הוד11

New member
למה א טובה? פרשנות מעניינתמאוד

אולי בגלל המנגינה המאוד מרגשת בשיר מעולם לא חשבתי בכיוון של רצח או משהו כזה, אבל פרשנות מאוד מקורית

one pearl

New member
לא יודעת,

אבל זה באמת מתחיל לעצבן, שכל שיר של פרל ג'אם חייב להיות מתורגם לאסוציאציות רעות. רצח-מוות-פדופיליה-גילוי עריות... לא יודעת, השירים של פרל גאם באמת חזקים ויש להם משמעויות, אבל למה תמיד צריך לחפש אצלם דברים פשוט רעים, ולא דברים שהם חלק מהחיים: אהבה כואבת, חיים שלא תמיד הולכים בדיוק כמו שרוצים. תנסו אולי לקחת קצת את השירים אליכם ללב, למה שאתם מרגישים בנוגע למילים האלו, ואל תנסו להיכנס לראשים מעוותים אחרים (אני מקווה שאין כאן רוצחים סדרתיים או אנסים...נכון?! חחח). השירים האלו הם מדהימים ולאי משמעות כשאתם מקשרים אותם אליכם, שהם כבר חלק ממכם... לא יודעת, סתם דעה שלי...חח

cold metal ass

New member
....

את עולה פה על נקודה חשובה ש"למה לא יכול להיות מצב שאדי פשוט כתב שיר על משהו טוב , למה זה חייב להיות רע " את צודקת אבל כול אחד רואה את השיר מנקודת המבט שלו ואם להיות כנה בשאר השירים שדיברו פה בחיים לא הייתי חושבת על דברים שקשורים לרצח וכאלה .. EVEN FLOW למשל היה שיר שהוא סוג של חידה בעיני , לא ידעתי איך לאכול אותו , לא הבנתי מה אדי רצה ממני ואז החבר'ה פה אמרו שיש מצב שזה הומלס ואני אומרת לעצמי " וואלה אחי עלית פה על משהו ". עזבי אני סתם מזיינת לך את השכל . שורה תחתונה אני חושבת שהכול קשור לנ'ק מבט ולא על איך החיים שלך ואיך הם משתקפים בשיר ד"א יש לי ידיד שהשמעתי לו את ALIVE הוא חשב שאדי מספר על הפעם הראשונה שלו ששכב עם בחורה .. נשמע קצת הזוי אבל ..

one pearl

New member
סתם דרך אגב...

גם אני חשבתי כמו חבר שלך על alive ...חחח הרעיון של מה שאמרתי קודם, אולי לא הסברתי נכון, זה שהנסיון של כולם כאן להבין את המשמעות האמיתית של השיר, הוא די חסר משמעות. מישהו חכם אמר פעם, שזה לא משנה למה המשורר התכוון אלא מה שהמאזין הבין. אני מבינה שכולם כאן אוהבים את פרל גאם, אבל זו לא הדרך להראות שאוהבים אותם, זה לא הדרך לכבד את השירים שלהם. הרדיפה אחרי מה שעבר בראש של אדי כשהוא רשם את השיר. זה כמו שמישהו שישמע את even flow והוא ירגיש לא קשור לחברה וחריג, יראה בשיר את החברה שמדחיקה את החריג, ומי שראה בדיוק הומלס ברחוב וזה נגע בו, יחשוב על הומלס. מישהו שכרגע נפרד בצורה לא נעימה מחברה שלו יראה ב-Black שיר על בחור שרצח את חברו שלו, סתם מתוך עצבים. ואחד שנפרדו ממנו, יראה בזה סימן להמשיך. זה מה שכול כך מעניין בשירים האלו. (בזה בטח כולם מסכימים...) הרעיון הוא, שלא צריך לנסות לראות מה אדי (או מי שכתב ת'שירים, אני ממש לא יודעת מי מהלהקה כתב אותם וזה לא ממש מעניין אותי) חשב באותו רגע, גם מכיוון שזה לא רלוונטי, וגם מכיוון שבחיים לא תדעו את האמת. אני בטוחה שכשתעצמו את העיניים שלכם ותקשיבו לשירים, אתם לא תראו רציחות ופדופילים (לפחות רובכם...חח) אתם תראו אותכם, משהו שקשור שקרוב אליכם. זה מה שאני חושבת שבאמת מיוחד בפרל גאם. שאני שומעת אותם ולא קובעים לי מה לראות, אני רואה את החיים שלי- שבטוח שונים משל כל אחד ממכם, ובעיקר משל מי שכתב אותם. אבל אני את החיים שלי...

הוד11

New member
לא מחפשים את השלילי או משהו פשוט..

הרבה טקסטים של פרל ג'אם בפרט ושל הגראנג' בכלל הם בעלי תכנים אפלים יותר מהמקובל, אין מה לעשות. כמובן שיש לפרל ג'אם הרבה שירים שמכוונים ללב על נושאים יותר מקובלים כמו אהבה וכו אבל מנגד באמת שיש להם הרבה שירים עם טקסטים מאוד לא קונבנציונלים (לא רק בTEN גם באלבומים האחרים) זה לא דווקא פרשנות מעוותת שלנו זוהי באמת משמעות השירים.

everynormal

New member
יפה

מנתחים פה את השירים ממש יפה! גם אני לא חושבת שמחפשים רק את השלילי, פשוט חלק מהשירים מדברים על דברים שהדובר חווה בחיים שלו והוא כותב בצורה כזאת שנותנת מטאפורה לנושאים של רצח/גילוי עריות/אונס וכו'..... טוב עזבו לא הבנתי אפילו את עצמי......

one pearl

New member
הגבתי גם אליך בתגובה לליטל

)cold metel ass( ולא רציתי לחזור על עצמי...חחח

Dead Scene

New member
ואם להיות יותר מדויקת זה שיר על

לאבד את האדם שהכי אהבת. וזה שיר נורא אישי

Jagged chaos

New member
מה אתה מדבר שטויות??

איך שיר על מוות אם הוא מקווה שיהיו לה חיים יפים? וכל השיר הוא מדבר על אהבה ששטפה את העולם שלו בשחור, לא מוות.

למעלה