Pearl Jam - Ten

Dead Scene

New member
אוקי קודם כל אני בחורה

דבר שני זה שהוא אומר שיהיו לה חיים יפים לא חייב להגיד שהיא עדיין בחיים. ever heard of the term another life? אני דיי בטוחה שמוות זה לא דבר משמח לכן מוות=שחור. השיר מדבר כעיקרון על אהבה שנעלמה, נגמרה, מתה. לא מוסבר למה. יש מלא שמועות על מי שהשיר נכתב עליו אבל לא נכנס לזה. חוץ מזה, כמובן שייש מלא משמעויות לשירים ולמילים.

Jagged chaos

New member
../images/Emo83.gifJeremy

אז יירמי הוא נער שעובר הזנחה חברתית ומשפחתית, אין לו למי לפרוק תסבוכים וכאב, אז הוא מבטא את הכעס והתסכול שלו בציורים. הוא מצייר ציורים שהוא על פסגות הרים עם ידיים בצורת ניצחון, שלמטה כל האויבים שלו מתים שוחים בתוך הדם של עצמם (כי maroon זה צבע אדום-חום כמו של דם). וג'רמי עצמו יכול להיות מתוסכל מהעובדה שרק בציורים שלו הוא שולט (=מלך) בבית, מצייר תמונות. של פסגות הרים, שהוא עצמו בפסגה. שמש צהובה. ידיים מושטות ב-V. והגוויות (dead lay) למטה בתוך ברכה בצבע מארון ההזנחה מצד ההורים- אבא לא נותן התייחסות לעובדה שלאימא לא אכפת המלך ג'רמי המרושע (לכאורה מרושע, דרך הציורים שהוא רוצח את האובים הוא מרושע) שלט בעולמו יירמי דיבר בכיתה היום= ורק לפי הקליפ אפשר להבין שוידר התכוון שג'רמי לא יכול לדבר כי הוא כל כך חלש וחסר ביטחון והפעולה המעשית היחידה שהיא "לדבר בכיתה" היא למעשה לרות לעצמו כדור לראש. בבית השני, זאת ההתעללות התמידית והטריויאלית של הילדים בג'רמי, שבתוכו הוא גועש כמו אריה מטורף. אני זוכר בברירות. התעללות בילד, היתה כמו זיון קטן לא מזיק (בגלל שג'רמי שותק כל הזמן, כולם הרגישו חופשי עד כדי תחביב להפוך אותו לילד כאפות..מי מתנגד לזיון קטן לא מזיק?..) אחרי איזה שלב, ג'רמי מקבל התמוטטות עצבים ומוציא החוצה את כל האגרסיביות-פסיבית שהיתה לו כל השנים ומתחיל להכות את הילדים (מה שלפי הקליפ, שמשלים את כל הסרט הזה, לוקחים אחר כך את ג'רמי לפסיכולוג) שחרק בשיניו את החזה של האישה איך אני יכול לשכוח? הוא הפתיע אותי עם בוקס שמאלי הלסת שלי נותרה כואבת...שבורה אבא לא נותו חיבה והילד היה משהו שהאימא לא היתה בוחרת ללבוש (י'עני לא התאים לה לסטייל) המלך ג'רמי המרושע שלט בעולמו ג'רמי דיבר בכיתה היום וכאן לדעתי, זה הקטע עם הפסיכולוג שמנתח את ג'רמי האגרסיבי הנוקם. רואים את האדישות והאתימות של הפסיכולוג (או המורה) שבמקום להעלות את הביטחון של ג'רמי, הוא מלמד אותו להתכחש ולמחוק את הזכרונות האלו מהראש. מה שבתכ'לס לא פותר את הבעיה, אלה רק מחזיר את ג'רמי לאותו ילד כאפות שמפחד להגיב. נסה לשכוח את זה... נסה למחוק את זה...מהלוח ג'רמי בזמן שמיעה נשמע לכאורה השיר הכי טוב בעולם. אבל ש-black הוא שיר לפני ו-oceans שיר אחרי, התחרות לשליטה הופכת להיות קשה
איזה רצף של שלושה שירים מטורפים

o0O0o

New member
עלה לי רעיון,

ה"נסה לשכוח את זה... נסה למחוק את זה...מהלוח" זה יכול להשמע כמן אמרה כללית כזאת, שמראה שזה משהו שאי אפשר לשכוח, נסה למחוק את זה (את הדם אולי) מהלוח.

הוד11

New member
הסיפור הכי מוכר של פרל ג'אם

אכן השיר מדבר על ילד, כנראה קצת לפני גיל ההתבגרות (בין 11 ל14) שסובל מהתעללות של ילדים בו, הוריו לא מקדישים לא תשומת לב והוא מוצא פורקן בציורים (כן כמו בקליפ) בהם הוא המלך הבלתי מעורער וכל הילךדים שמתעללים בו הם גופות. בעולם שלו ג'רמי הוא המתעלל ואלא שבחיים האמיתיים מציקים לו הם הקורבנות, בעצם ההיפוך של המצב האמיתי, אולי שאיפת התת מודע של ג'רמי. בתרגום שלך זה לא "זיון לא מזיק" זה "זין לא מזיק" כמו שאמרו פה על וואי גו הילדים התייחסו אליו כאל סתם ילד מוזר ולא מזיק שקל וכיף להיטפל אליו כי במילא הוא לא יחזיר. בסוף הוא באמת מחזיר להם מכות (שחכת לתרגם את "אבל אנו שחררנו את האריה" שמופיע בשיר) ועדיין ההורים לא מודאגים, לא ממש אכפת להם ממה שקורה לילד. שתי השורות האחרונות הם לדעתי החזקות בשיר. נסה לשכוח את זה אומרים לג'רמי כולם, נסה למחוק את זה מהדיסק הקשיח שלך. אבל ג'רמי לא יכול לשכוח את ההזנחה מצד הוריו והיחס המחפיר מצד הממסד והחברה ובסופו של דבר מגיע הצעד הקיצוני, שיכול היה להימנע של התאבדות.

Jagged chaos

New member
../images/Emo83.gifOceans

כל תגובה שתיהיה לי על השיר הזה תשמע פתטית, ילדותית ובנאלית. אז נסכם את זה ב-
אורגזמה לאוזן. ב-1992, בהופעת הMTV אנפלאגד שלהם, אדי וידר אמר אחרי שביצע את השיר שזה "שיר אהבה לגלשן שלי". וככה אדי וידר מנציח את האהבה שלו לגלישה, התרפיה שנובעת ממנה, ההתמלאות והשתחררות מהמציאות המחורבנת שהוא מתאר ב-Ten שיש לו. תפוס את החוט (בגלשן, יש חוט שמחובר אליו שאמורים להחזיק וככה לא נופלים ממנו) הזרם יניע אותי הנה משהו שקשה לתרגם... glide בפועל. כי אין לזה פירוש בעברית. glide זה לגלוש. אז הוא מבקש מהגלשן ש"יגליש" אותו, שיעזור לו. Glide me towards ועכשיו הוא סיים כביכול לגלוש והוא נותן מילות פרידה זמניות לגלשן- אתה יודע שמשהו נותר שם (מה שנותר בגלישה. הנירוונה שלו) ולכולנו מותר לחלום על הפעם הבאה שנפגש בבית השני, נראה כאילו הוא מודע לסכנות שיש בגלישה, כל השיט הזה של טביעה ואיבוד שליטה עם הגלשן. אתה לא צריך לתעות (=לשוטט/לטייל) לאיבוד באוקינוסים גלים במחשבות הצמד לטבעת (כנראה מונח בגלשן או משהו) הים יעלה אנא, השאר קרוב אל החוף אני עוד אשוב לפה...

הוד11

New member
אורגזמה לאוזן זו הגדרה מדוייקת ../images/Emo45.gif

שיר באמת קסום, בפעם הראשונה ששמעתי אותו התחלתי להריץ אותו בלופים כמה ימים. בסך הכל השיר מדבר על ההתרגשות האוחזת באדי כאשר הוא גולש. לדעתי מי שהדובר פונה אליו הוא האוקיינוס ("לכולנו מותר לחלום על הפעם הבאה שניפגש") או לחלופין הגלשן. שיר באמת מדהים, שיר שלפי דעתי צריך ליהיות בקלאסיקה של הרוק.

everynormal

New member
אכן שיר מדהים

עכשיו אני אלך לבקש מאדי סיבוב על הגלשן שלו

cold metal ass

New member
אם כבר ..

אתה יכול לזרוק מילה טובה גם עלי ? זה יכול להיות מאוודד מגניב אם אדי יעשה לנו שיעורים פרטיים בגלישה על הגלשן שלו .

everynormal

New member
אני בת*

ואני דווקא הייתי רוצה לעשות שיעורים פרטיים לאדי

cold metal ass

New member
סליחה ..

עכשיו הכול ברור לי .. כולנו היינו רוצים לעשות לו שיעוריפ פרטיים . :D

למעלה