בהצלחה

brass monkey

New member
אגב supermanZW

בקשר למשפט שכתוב בסוף ההודעה שלך: "אל תבזבזו אנרגיות בלהבין איך אפשר להאמין באלוהים בעולם מלא סבל, עדיף לבזבז אנרגיות בלגרום לאלוהים להאמין בנו" התשובה היא שהסבל הנתפס במוחנו הוא לאו דווקא סבל אחרי שהחיים נגמרי, הוא זכות. למשל, אדם שחטא כל חייו, ע"י סבל, הוא יסבול פחות בגהינום, או אם הוא עשה מעשים טובים רבים, וחטא מעט, יוכל לקבל פרס(גן עדן וחיי עולם הבא) יותר נקיים ויותר טהורים... אז הנה, שנינו לא ביזבזנו יותר מדי אנרגיה, ושנינו הבנו בצורה מסויימת את ה"סבל". (כמובן שאני לא מזלזל בסבל שהוא נורא מעצמו, אלא אני אומר שבהשוואה למה שמובטח לנו אח"כ, הוא לא משמעותי כל כך. ורק אנשים גדולים מצליחים לראות את זה בחיי היום יום. )

SupermanZW

Well-known member
המשפט שבחתימתי אינו שאלה אלא מוטו

אם תקרא על עקרונות הדאיזם תבין גם ממה הוא נובע.

Henif

New member
הוכחות הסומכות על היסתברות גבוהה בצ

איזו הוכחות מצאת? למשל חוקי הטבע? החוקים בעולם שכולם, כל חלקיק וחלקיק, שומר עליהם בקנאות. מי קבע אותם? מהי המשטרה שכופה את החוקים, כך שאף אחד לא יסטה מחוק הטבע? לדעתי יש לנו ידע גדול כמעט על כלום, ויש לנו ידע אפסי על השאר. כמובן שאין זו הוכחה, ולא צל של הוכחה, לאיזו אלוהות שהיא. אלא למה שמוגדר כ"אלוהי הפילוסופים".

brass monkey

New member
אשריך שהחכמת אותי...

כמה שאתה צודק! אנשים כמוך גורמים לי להנאה כל כך גדולה לבוא לפורום! להחכים! בהגבלות האנושיות שיש לנו, יש הוכחות בעלות אחוז הסתברות גבוהה מאוד, למשל, ההסתברות שתורה הומצאה, לעומת ההסתברות שהיא מה'. תראו כמה זה לא הגיוני שהיא הומצאה, ועם שלם הלך עחריה ודן בפרטי פרטיה כבר 3000 שנה. ויש עוד רבות מסוג זה.

למעלה