היתכן שעלי הכהן הזקן נרצח

היתכן שעלי הכהן הזקן נרצח

זקן בן 98 אינו נופל לאחור מכסאו בלי עזרה והיכן היה בדיוק באותו רגע משרתו האישי של עלי (שמו אל)

דניעל

New member
שמואל א' פרק ד' פסוק ט"ו

"ועלי בן תשעים ושמונה שנה". סבא שלי בן תשעים ושלוש שנים. לצערי, אם הוא לא יושב על כורסא, הוא עלול ליפול גם בלי שיגעו בו. אבל אם אין קונספירציה זה לא מעניין... אולי השב"כ היה בעסק

דוגמה מול עניך ואינך קולט

כלומר מה קרה !!! זקן בגילו עיוור בן 98 כבד מאוד כמו סבא שלך בערך ברור שישב בכסא עם מסעד או בכורסא כל הזמן מה הישתנה דווקא באותו רגע שבאה הבשורה משהו שהפסיק להחזיק אותו באותו כסא שעליו נהג לשבת באופן קבוע מילא היה נופל על פניו או נשמט מהכסא אבל לפי הכתוב עלי נפל לאחור בעד יד השער מעניין שדווקא אתה שיש לך דוגמה כל כך טובה בבית לא הבנתה זאת מעצמך

נבהל !!!! הרי את רוב הידיעות כבר ידע קודם

זקן בן 98 שכבר יודע כביכול ששולתו נגדעת וביתו יחרב מה עוד יכול להבהיל אותו עד כדי כך שיזנק לאחור כ עול ימים ויפול בעד יד השער

פלגיה

New member
אני קוראת בתנ"ך שלי

"ויהי כהזכירו את ארון האלוהים ויפול מעל הכיסא אחורנית בעד יד השער ותישבר מפרקתו וימות כי זקן האיש וכבד" הנה מה שיכול להבהיל אותו. לא תבוסת ישראל, לא מותם של בניו, אלא העובדה שארון האלוהים נשבה ביד פלשתים.

פלגיה

New member
את זה אני יודעת

אבל אני מאמינה לספר שמואל, ואילו לב אברהם לא מאמין. מי אמר לו שאין כאן שקר באשר לגילו של עלי?

מאיפה המסקנות הדימיוניות האלה

נדמה לי שאת קצת נסחפת כשאת טוענת שלעומתך אני לא מאמין לכתוב לדעתי את היא זו שלא מאמינה לכתוב בספרי שמו אל ומחפשת הסברים ופרשנויות אני לעומתך מבסס את כל המסקנות שלי והדעות שכתבתי אך ורק מהכתוב וכל בני הפלוגתה שלי מציעים הסברים ופרשנויות שאין להם הרבה קשר לכתוב וזה כולל אותך רק שאת כבר עוברת לפסים אישיים

מותו של עלי

הכתוב מציין שמותו של עלי נגרם לאחר ששמע על הלקח ארון ה`. ``ויהי כהזכירו את ארון האלהים ויפל מעל הכסא..וימת``.

פלגיה

New member
בתנ"ך

מניחים שמותו נגרם מנפילה של הכיסא בעת ששמע הודעה מבהילה ביותר. (ובכל פעם שהתנדנדתי על הכיסא היה מי שזכר להזכיר לי שכך עלי הכהן מת ושכדאי לי להיזהר) אין בתנ"ך שלי שום רמז או בדל של רמז על רצח, ולכן אנחנו כנראה קוראים שני ספרים שונים.

שני דברים הגיוניים

הודעה מבהילה. ומעידה מכסא. וכשנוסיף לכך את גילו המבוגר נקבל תרחיש הגיוני לגרימת מותו של עלי.

ומאז הפסקת לחשוב לבד

פשוט קשה להאמין !!! יש לך את הנסיון האישי שלך את יודעת שבכדי ליפול מכסא לאחור צריך להתנדנד ולהיסתכן להעמיד אותו על שתי רגלים ולהישען בזויות חדות לאחור רק במצבים כאלה אפשר ליפול מכסא לאחור ולמרות הכל את לא מבינה או אולי לדעתך גם עלי הזקן בן ה-98 התנדנד להנאתו על הכסא כמו שאת הית עושה כילדה ואם הוא לא התנדנד בעצמו אולי מישהוא נידנד אותו האם יש אפשרות כזאת או הס מלהזכיר

מה הבעיה?

מה לא אפשרי? אדם מבוגר שומע שבניו מתו,וארון האלהים נלקח-ובגלל הסיבה האחרונה נופל מהכסא אחורנית,ומת.``...ותשבר מפרקתו וימת כי זקן האיש וכבד``

לא יכול להיות כדבר הזה

מפני שבאותו זמן, שמו אל, דהיינו דוד, היה בארץ פלשתים אחרי שאכיש מלך גת שלח אותו בחזרה לציקלג. נזכור שבאותו זמן שמו אל=דוד היה בן 40, בדיוק לפני שהשתלט על המלוכה בעזרת עבדיו הפלשתים ובגיל כזה הוא כבר לא שימש נערו של עלי. כל מה שכתבתי כאן מתבסס על דברים שנכתבו ע"י מר לב אברהם, כי לא מליבי...

דניעל

New member
זו הייתה כוונת הכותב

גם אני מנקה את המשקפיים לעיתים קרובות בזמן קריאה בפורום זה...

shushu10

New member
מאחר והפורום פרוץ לכל עבר יש כאן כמה חריגים

- לדעתם איש אינו מסוגל להבין את התנ"ך כראוי ומדי פעם הם שולפים הסבר משלהם - אשר במקרה או שלא במקרה הוא הפוך לחלוטין מכל מה שנכתב בתנ"ך, בלתי הגיוני ואף עשוי להכעיס. זה מעין שעשוע עבורם. חו"ח להטיל דופי בפורום כולו

דניעל

New member
חלילה לי מלהטיל דופי בפורום כולו

אני מנקה את המשקפיים לעיתים קרובות, אך לא כל הזמן... אני חדשה כאן ומתחילה לסדר את הגולשים על הסקלה הנכונה, אני חושבת. אחר כך רק מעבירים כל הודעה בפילטר המתאים ואפשר לחיות עם זה... לפעמים זה אפילו משעשע אותי...

למעלה