לחובבי הניתוח הטכני - זיהוי וחשיבות קווי מגמה

מצב
הנושא נעול.

alexver

New member
בבקשה !לא כתבתי"לא מנסה לחזות את העתיד "

אוקיי, זה לא מנסה לחזות את העתיד
זה פשוט נותן לך את האופציה לדעת מה קרה בעבר. כשאתה משקיע, אתה משקיע על העבר או שאתה משקיע על העתיד? אם אתה משקיע על העבר אז ניתוח טכני זה באמת כלי מצויין. אם אתה משקיע על העתיד, אז ניתוח טכני הוא חסר תועלת לחלוטין, אלא אם כן אתה יוצא מתוך נקודת הנחה שמהעבר אפשר להסיק על העתיד. זו נקודת ההנחה של כל המנתחים הטכניים, ולכן מי שאומר שניתוח טכני אינו מתיימר לנבא - זורה חול בעיני המשתמשים
בבקשה !לא כתבתי"לא מנסה לחזות את העתיד "
כתבתי שלא ראיתי בשום שירשור שמישהו כתב דבר כזה פרט לזה תתיחסו באמת על משכתבתי

babakama

New member
ניתוח טכני בהחלט מנסה לנבא את העתיד

"ניתוח טכני הוא נסיון לחזות את העתיד??? לכולם
למראות שאני מאוד מכבד מה שכתבתה וכותב בנושא אני חושב שנוצר אצלך מין טעות בהבנת החברה מהפורום וכמובן התעלמותך מין הדברים שכתבו בנושא ביקרון לא ראיתי באף שירשור שמישהו כתב שניתוח טכני הוא נסיון לחזות את העתיד של הנייר הסתיגמה הזאת ,אנחנו המשקעים, הדבקנו מרוב הטיפשות שלנו(כהכללה שלי בלבד) כי ניתוח טכני זה אחד מהכלים שעוזר ללמוד על התיחסות של המשקעים לנייר בפרספקטיבה של זמן. ניתוח טכני מלמד אותנו אותנו איך המשקעים התנהגו במנייה ב שלושה ממדים 1.עבר 2.אובה(פירסומים,הודעות,זליגת אינפורמאציה ,שמואות ודברים אחרים) 3. ציפיות המשקעים לעתיד בקיצור מה שאני מרמז שהניתוח טכני זה לא כלי שמנתח את המנייה אלה זה כלי שמראה את התיחסות של המשקעים אל המנייה לכן אתה לגמרי צודק :עבור משקיע רציני אין תחליף להכרת החברה, התחום שבו היא עוסקת, מקרו-כלכלה, והבנה בחשבונאות ובכלכלה. אך אין לזלזל בכלי הנוסף "ניתוח טכני"
מתוך וויקיפדיה: Technical analysis is a security analysis discipline for forecasting the future direction of prices through the study of past market data, primarily price and volume. http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_analysis#Empirical_evidence בוודאי שניתוח טכני מנסה לנבא מחירי נכסים בעתיד אחרת מה הטעם בכל הענין? אני לא מזלזל בזה אלא רק טוען שזו שיטה שלא עובדת. אני לא יודע למה אתה מתכוון בזלזול, אולי תסביר. נניח שבא מישהו וטוען שהוא יודע איך לחבר מספר חומרים ולקבל זהב. ואני טוען שזה לא נכון. האם בכך אני מזלזל בו?

alexver

New member
תתעמק על משכתבתי אני-דעתי נטו

מתוך וויקיפדיה: Technical analysis is a security analysis discipline for forecasting the future direction of prices through the study of past market data, primarily price and volume. http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_analysis#Empirical_evidence בוודאי שניתוח טכני מנסה לנבא מחירי נכסים בעתיד אחרת מה הטעם בכל הענין? אני לא מזלזל בזה אלא רק טוען שזו שיטה שלא עובדת. אני לא יודע למה אתה מתכוון בזלזול, אולי תסביר. נניח שבא מישהו וטוען שהוא יודע איך לחבר מספר חומרים ולקבל זהב. ואני טוען שזה לא נכון. האם בכך אני מזלזל בו?
תתעמק על משכתבתי אני-דעתי נטו
במה שהתמקדתה זה לא הפוינטה בדעותי ואני תמיד מנסה לחשוב עצמאי ולא להסתמך על הכתוב

alexver

New member
רדוויזן-לbabakama

רדוויזן-לbabakama
כידי לחזות מה שהיה עם רדוויזן היו צריכים לעבוד 3 פרמטרים (מה שכתבתי קודם) 1.עבר(קיים)OK 2. אובה(זה בא בהפתעה לא היתה הדלפה/שמוע/הודעות מוקדמות)לא תקין 3.צפי לעתיד(מגמת עליה/לקוח גדול סיסקו/הזמנות)OK

babakama

New member
רדוויז'ן הוא הוכחה מצויינת

רדוויזן-לbabakama
כידי לחזות מה שהיה עם רדוויזן היו צריכים לעבוד 3 פרמטרים (מה שכתבתי קודם) 1.עבר(קיים)OK 2. אובה(זה בא בהפתעה לא היתה הדלפה/שמוע/הודעות מוקדמות)לא תקין 3.צפי לעתיד(מגמת עליה/לקוח גדול סיסקו/הזמנות)OK
לכשלון של ניתוח טכני מבחינה תאורטית ומעשית. הניתוח הטכני אינו מסוגל לחזות כזה אירוע גדול ולכן בוודאי שאינו מסוגל לחזות מאות אירועים אחרים שקשורים לרדוויז'ן. מי שמתעמק באירוע של רדוויז'ן צריך ממש להתיאש מניתוח טכני.

alexver

New member
שוב למה אתה לא עונה על מה שכתבתי

לכשלון של ניתוח טכני מבחינה תאורטית ומעשית. הניתוח הטכני אינו מסוגל לחזות כזה אירוע גדול ולכן בוודאי שאינו מסוגל לחזות מאות אירועים אחרים שקשורים לרדוויז'ן. מי שמתעמק באירוע של רדוויז'ן צריך ממש להתיאש מניתוח טכני.
שוב למה אתה לא עונה על מה שכתבתי
וממשיך כמו טנק בשלך ללא התיחסות לכתוב

alexver

New member
חוזה עתיד או לא חוזה

לbabakama
אני כתבתי שהיו צריכים להתקיים 3 פרמטרים אחד מהם לא עבד לכן גם ניתוח טכני/גרפים/התיחסות של המשקעים לא היה לפני ההתרכשות של נפילה
חוזה עתיד או לא חוזה
מה זה משנה? אני בכל השירשור הזה מנסה להסביר את דעתי איך אני ראוה את הניתוח טכני ומתאי הוא יכול לעבוד ואתם תקועים באותו מקום"חוזה עתיד או לא חוזה"וחלילה! די! באמת תיחס למשכותבים לעומק ושטחי בהצלחה!

babakama

New member
הפרמטרים שלך לא רלוונטיים

חוזה עתיד או לא חוזה
מה זה משנה? אני בכל השירשור הזה מנסה להסביר את דעתי איך אני ראוה את הניתוח טכני ומתאי הוא יכול לעבוד ואתם תקועים באותו מקום"חוזה עתיד או לא חוזה"וחלילה! די! באמת תיחס למשכותבים לעומק ושטחי בהצלחה!
יש עבר ויש עתיד. אין הווה בכלל. הווה הוא מושג שאינו קיים פילוסופית ומעשית. כל אירוע חייב שאו שכבר קרה או שעוד לא קרה. יש גרף של העבר שהוא ידוע, ויש גרף של העתיד שמנסים לחזות אותו. אין דבר כזה התייחסות משקיעים למניה, המשקיעים לא הולכים עם מניה לראות סרט ולמסעדה. הטענה שמנתחים טכניים לא מנסים לחזות את העתיד היא מאד מוזרה בעיני, מעולם לא שמעתי טענה כזו. הדבר היחידי שמעניין בהשקעה זה לנסות להרוויח בעתיד. אי אפשר להרוויח בעבר ואי אפשר להרוויח בעולם מקביל.

alexver

New member
"הווה" זה תקופה מאוד קרובה להתרחשות

יש עבר ויש עתיד. אין הווה בכלל. הווה הוא מושג שאינו קיים פילוסופית ומעשית. כל אירוע חייב שאו שכבר קרה או שעוד לא קרה. יש גרף של העבר שהוא ידוע, ויש גרף של העתיד שמנסים לחזות אותו. אין דבר כזה התייחסות משקיעים למניה, המשקיעים לא הולכים עם מניה לראות סרט ולמסעדה. הטענה שמנתחים טכניים לא מנסים לחזות את העתיד היא מאד מוזרה בעיני, מעולם לא שמעתי טענה כזו. הדבר היחידי שמעניין בהשקעה זה לנסות להרוויח בעתיד. אי אפשר להרוויח בעבר ואי אפשר להרוויח בעולם מקביל.
"הווה" זה תקופה מאוד קרובה להתרחשות
שלפי דברך היא שייחת לעבר הקרוב אך אני משייך אותו להווה הקרוב

rambling

New member
מוזר אבל נכון

מוזר אבל נכון
טכני לא מנסה לחזות כלום וגם אין צורך לחזות. בדיוק כמו שקזינו לא צריך לדעת איזה מספר יצא לך ברולטה בסיבוב הבא בשביל לדעת שבסוף הערב רוב הסיכויים שהם עשו על כולם כסף טוב. יש לך טעויות בסיסיות בהבנה של הנושא.

zvikap

New member
לא הבנתי

מוזר אבל נכון
טכני לא מנסה לחזות כלום וגם אין צורך לחזות. בדיוק כמו שקזינו לא צריך לדעת איזה מספר יצא לך ברולטה בסיבוב הבא בשביל לדעת שבסוף הערב רוב הסיכויים שהם עשו על כולם כסף טוב. יש לך טעויות בסיסיות בהבנה של הנושא.
לא הבנתי
את ההודעה שלך. אתה טוען שמנתח טכני לא מנסה לחזות את העתיד, מפני שהוא לא צריך לחזות וירוויח בכל מקרה? כי זה מה שהצלחתי להבין מההשוואה לקזינו.

rambling

New member
הכוונה

לא הבנתי
את ההודעה שלך. אתה טוען שמנתח טכני לא מנסה לחזות את העתיד, מפני שהוא לא צריך לחזות וירוויח בכל מקרה? כי זה מה שהצלחתי להבין מההשוואה לקזינו.
הכוונה
היא שהמטרה של ניתוח טכני הוא לא לחזות מה יקרה במניה ספציפית בטרייד מסוים עוד שעה או עוד חודש אלא לוודא שאופן פעולה מסוים הוא בעל הסתברות לתשואה חיובית על פני מספר גדול של מקרים. תריץ חיפוש על המושג expectancy. כך פועל קזינו וגם דברים פחות סקסיים כמו ביטוח, הביטוח לא מנסה לחזות באיזה תאריך מישהו ימות ולפי זה הם מרוויחים או לא אלא איזה פרופיל של מבוטחים כדאי לבטח, איזה לא כדאי, וכמה לגבות מהם ככה שבסך הכללי הביטוח ירוויח יותר מאשר הוצאות תשלום הפיצוי. שיטות מסחר שמבוססות על מחיר + ווליום + זמן (מה שאנשים קוראים טכני) מהוות בסיס מוצק להרבה מאוד סוחרים בין אם זה טריידינג דסק, קרנות ובתי השקעות, עושי שוק, סקאלפרים, סוחרים ב-pit וגם כאלה שסוחרים מהבית / משרד.

zvikap

New member
לדעתי

הכוונה
היא שהמטרה של ניתוח טכני הוא לא לחזות מה יקרה במניה ספציפית בטרייד מסוים עוד שעה או עוד חודש אלא לוודא שאופן פעולה מסוים הוא בעל הסתברות לתשואה חיובית על פני מספר גדול של מקרים. תריץ חיפוש על המושג expectancy. כך פועל קזינו וגם דברים פחות סקסיים כמו ביטוח, הביטוח לא מנסה לחזות באיזה תאריך מישהו ימות ולפי זה הם מרוויחים או לא אלא איזה פרופיל של מבוטחים כדאי לבטח, איזה לא כדאי, וכמה לגבות מהם ככה שבסך הכללי הביטוח ירוויח יותר מאשר הוצאות תשלום הפיצוי. שיטות מסחר שמבוססות על מחיר + ווליום + זמן (מה שאנשים קוראים טכני) מהוות בסיס מוצק להרבה מאוד סוחרים בין אם זה טריידינג דסק, קרנות ובתי השקעות, עושי שוק, סקאלפרים, סוחרים ב-pit וגם כאלה שסוחרים מהבית / משרד.
לדעתי
כל כניסה למניה בלונג, יש לה הסתברות של מעל 50% לתשואה חיובית. זו מה שהוכיחה ההסטוריה. אני מניח שאתה עובד לפי השיטה הטכנית, כמה מהטריידים שעשית בימי חייך היו בשורט?

rambling

New member
שטויות. בערך חצי, בסביבות 2000

לדעתי
כל כניסה למניה בלונג, יש לה הסתברות של מעל 50% לתשואה חיובית. זו מה שהוכיחה ההסטוריה. אני מניח שאתה עובד לפי השיטה הטכנית, כמה מהטריידים שעשית בימי חייך היו בשורט?
שטויות. בערך חצי, בסביבות 2000

russel2000

New member
לדעתי הפוך

לדעתי
לדעתי הפוך
כל כניסה למניה בלונג, יש לה הסתברות של מעל 50% לתשואה שלילית שהרי רוב החברות בסופו של דבר פושטות רגל (גם אם לוקח להן איזה 100 שנה כמו GM).

zvikap

New member
כן, אבל בתור סוחר טכני

לדעתי הפוך
כל כניסה למניה בלונג, יש לה הסתברות של מעל 50% לתשואה שלילית שהרי רוב החברות בסופו של דבר פושטות רגל (גם אם לוקח להן איזה 100 שנה כמו GM).
כן, אבל בתור סוחר טכני
אני יכול להניח שרוב המסחר שלך הוא לטווח קצר-בינוני. בטווח זה, שוב להערכתי, ההסתברות הגבוהה יותר היא לעליות.

russel2000

New member
רק כאשר אנחנו נמצאים במגמה עולה

כן, אבל בתור סוחר טכני
אני יכול להניח שרוב המסחר שלך הוא לטווח קצר-בינוני. בטווח זה, שוב להערכתי, ההסתברות הגבוהה יותר היא לעליות.
רק כאשר אנחנו נמצאים במגמה עולה
כאשר נמצאים במגמה יורדת, ההסתברות הגבוהה יותר היא לירידות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה