למה לוותר על ברית מילה?

Lhuna1

New member
אז אתה חושב שבתי הדין בישראל צריכים לגזור עונש מוות

על הומואים ומחללי שבת?
&nbsp
מה הקשר "לפי חוקינו"? לא כתבתי בשום מקום שאני תומכת בכל חוקי המדינה. יש כאלו שאני תומכת בהם וכאלו שלא.
&nbsp
אתה זה שכתבת שברית מילה היא מצווה מהתורה ולכן צריך לקיימה.
אבל אתה לא באמת תומך בקיום מצוות אלוהים מהתורה.
רק אלו שנוח לך.
עובדה שעד עכשיו לא השבת על השאלה.
&nbsp
&nbsp

Lhuna1

New member
אבל סתם אם מעניין אותך לדעת - אתה טועה ומטעה לגבי "חוקינו"

על תלונת שווא יש עונש מאסר בחוק העונשין.
&nbsp
גבר ששוכב עם אישה נשואה, לא גרם לפירוק המשפחה שלה.
היא זו שהתחייבה כלפי בעלה בחתונתה והפרה את ההתחייבות הזאת, וכל האחריות עליה.
ובכל מקרה אף אחד מהם לא ביצע שום פשע שהחוק אמור להתערב בו בעיני.
קיום יחסי מין מהסכמה של שני אנשים בגירים איננו פשע.
&nbsp
אבל אני מבינה שאמות המוסר שלך אחרות (שכן הן ערבוב של המוסר המודרני וחוקים של סיפורי פנטזיה מתקופת הברונזה).
&nbsp

אני מבקשת לעצור את הוויכוח כאן

שוקי כארים ו Lhuna1
מזכירה לכולם שזה פורום תמיכה בקהילת הלא-מלים והתומכים בה, כפי שכבר הוסבר בתחילת השירשור.
הפורום לא נועד לויכוחים בנושא ברית מילה בעד ונגד או לדיונים כלליים בנושא דת ומצוות.

RonspotNL

New member
אני אצא ממחבואי רק להגיד לך דבר אחד

לפי היהדות אדם הוא יהודי אם אימו יהודיה ואין כל הבדל בין מישהי המוגדרת כיהודיה למישהי אחרת המוגדרת אחרת מה לעשות אתה בן אדם כמו מילארדים אחרים ואחרות כמוך שנית אתה יכול לקבל את היהדות עלאק כתרבות מבלי להעביר תינוק או ילד ניתוח ללא כל סיבה רפואית כשהוא בריא לחלוטין וכשרק יין אמור לשכך את הכאב מה גם שזה לא הגוף שלך אלא שלו והרי אתה לא תיגש לבית החולים הקרוב למקום מגורייך ותדרוש לעבור ניתוח ללא כל סיבה רפואית באותם התנאים??הרי יחשבו שהתחרפנת סופית ושמקומך במקרה הטוב בבית חולים לחולי נפש

גם אני אצא ממחבואי כדי לענות

1) ידוע לי מה הקשר בין ברית מילה להיות מישהו יהודי לא הבנתי? נשים לא עושות ברית מילה והן יהודיות...
2) ברית מילה היא לא ניתוח רפואי, היא מסמלת את הברית בין האל לאברהם אבינו שציווה עליו לשמור ועל זרעו. מה שחסר אצלכם בפורום מהקטע בבראשית י"ז הוא הגזר הזכות של זרעו של אברהם על ארץ כנען. אח"כ מובא מה צריך לעשות ולבסוף העונש על הפרת הברית. כמו בכל הסכם תקין, יש לך את הגזר ואת המקל ומה שצריך להיעשות כדי לשמור על הקו הדק ביניהם.

KallaGLP

New member
זה רק סיפור שכתוב בספר.

כמו שעמים אחרים לא חייבים סיפורים שכאלה כדי לממש את זכותם על האדמה שהם מחשיבים לשלהם, גם היהודים לא חייבים. מי שלא מאמין בקיומו של האל, לא יכול להאמין בקיומה של הברית. פשוט מאוד. לאורך ההיסטוריה עמים הגיעו לאזורים מסוימים ואכלסו או כבשו אותם מעמים אחרים ועכשיו הם נחשבים לשלהם, לא משנה למה. אנחנו בישראל וזו מדינתנו כל עוד אף אחד לא הצליח לגרש אותנו מכאן. אלה החיים.

אני מסכים איתך וכבר רשמתי לעיל

שמי שלא מאמין באל אין לו סיבה לעשות ברית מילה. מובן.
&nbsp
אבל צריך לדייק ולומר שכל העמים שעברו פה: בבלים, פרסים, יוונים, רומאים, צלבנים, מוסלמים (שישמעאל והם עושים ברית מילה אך לא כפי שהצטווה אברהם) כולם כלא היו ואין להם אחיזה בארץ. ואילו היהודים שהוגלו לפני כ2000 שנה חזרו לארצם. אני לא מכיר "סיפור" דומה אז מה היתרון בלהשוות את העם היהודי לשאר העמים?!
&nbsp
אף אחד לא צריך לגרש אותך מכאן. הצעת עבודה מפתה בארה"ב או עקירה לברלין בעקבות מעדנים יכולים לגרום לאותו אפקט.

KallaGLP

New member
אז מה?

ליוונים יש מדינה, וכך גם לפרסים שכיום נקראים אירנים. עמים שנכחדו יש כאלה שגם לעולם לא דרכו בישראל. למוסלמים יש מלא מדינות ענקיות. לעמים רבים יש מדינות משלהם, יותר גדולות ועשירות מאשר ישראל. ישראל היא עוד מדינה, שיש לנו אליה יחס מיוחד כי המדינה שלנו, כמו שלאנגלים יש יחס מיוחד לאנגליה ולרוסים לרוסיה (בלי שום הבטחה מאלוהים), אבל מכאן ועד מעשי ניסים - המרחק עצום.
נכון, כל אחד יכול ורשאי איפה לחיות במיוחד מה שמתאים לחייו באותו רגע או בכלל, ורבים גם עושים זאת. העולם (ברובו) פתוח. לא מבינה מה זה קשור.

RonspotNL

New member
ברית מילה לידיעתך היא ניתוח

כי העורלה היא עצב לכל דבר ועניין וזה ניתוח ללא סיבה רפואית כשהתינוק בריא האיבר בריא והכל בסדר ואתה לא תיגש לבית חולים ותבקש לעבור ניתוח ללא כל סיבה רפואית נכון ? גם לא תבקש לעבור ניתוח כשרק יין משכך את הכאב בוא נודה באמת יחשבו שמשהו לא תקין איתך נפשית אם תעשה את זה האל שלך לא קיים לכן זו אמונה בלבד (אפשר להגיד גם טיפשית למדיי כי אין לך כל ראיה והוכחה לחבר הדמיוני הזה) אבל אם אתה מאמין בו כרות לעצמך כל איבר בגוף ש ל ך כאות לברית בין חבר דמיוני לדמות דמיונית כזו או אחרת אין לך כל זכות לעשות את זה למישהו אחר כשהוא בריא לחלוטין וכשאין לו כל אפשרות להתנגד כשזה לא הגוף שלך אגב בראשית אם כבר ציינת את בראשית אז אגיב לך התנ"ך שנכתב בערך לפני 3000 שנה אולי על משהו שאולי קרה (אבל ככל הנראה לא קרה בכלל )לפני 6000 שנה מתחיל עם סיפור לא הגיוני לחלוטין החבר הדמיוני יצר את האדם הראשון עלאק ומתוכו יצר את חווה(וכולנו יודעים שזה פשוט לא אפשרי)לפי הסיפור להם נולדו תאומים בנים כשהאחד רצח את השני
1)עם מי בדיוק הרוצח המשיך בחייו? הרי לפי הסיפור הוריו היו הראשונים בעולם? הרי שאין פה כל טיפת הגיון ....
2)ואם אלה היו הראשונים בעולם מי תיעד את כל זה ?
3)איך אתה יודע שהם אכן היו הראשונים בעולם כשהספר נכתב בערך 3000 שנה אחרי כשבכלל יש לנו ראיות והוכחות לכך שהעולם קיים מילארדי שנים והאנושות עד 2 מיליון שנה?
לפני שאתה מגיב לי טיפה תחשוב על כל זה בהגיון מינימלי תנסה לפחות

זה לא ניתוח רפואי כי

כפי שכתבתי הסיבה לא רפואית היא זכות העם היהודי על ארץ ישראל. יש אנשים שתרמו כליה כדי להציל אדם או עבור תשלום כסף, גם הם חולי נפש? אתה לא מכיר בערך התמורה (זה אפילו לא מוזכר אצלכם) לכן אתה סבור שכל מי שעורך ברית מילה הוא חולה נפש.
&nbsp
אני אכבד את הנהלת הפורום ולא אגיב לענייני דת שאינם מעניין ברית המילה. אתה מוזמן לכתוב לי באופן פרטי אם רצונך בכך.

RonspotNL

New member
ברית מילה היא ניתוח לכל דבר ועניין

וללא כל סיבה רפואית אלא בגלל אמונה של אדם בוגר בחבר דמיוני (שיש לכל ילד בן 5 או חולה נפש )וללא כל תמורה להציל חיי אדם זו סיבה רפואית ואת האמת שאני יכול להבין את רצון התשלום על זה כי אתה מאבד משהו חיוני בגופך אם אתה רוצה להתחמק מתשובה על ענייני הדת זכותך כמו כל דתי ומאמין העובדות קשות להתמודדות אבל זה פורום ציבורי והדיון הוא ציבורי אין כל סיבה לפנות אלייך לפרטי כשהדיון הוא כאן בפורום

ללא סיבה רפואית לכן זה אינו ניתוח רפואי והסיבה לכך כפי

שציינתי כבר כמה פעמים היא זכותינו על א"י.
כדי שנוכל לדמיין משהו צריך לשוות לו דמות וזה איסור חמור "אינו גוף ואינו דמות הגוף". אם היה מדומיין כבר הינו רואים פסל או מסכה או תמונה וכיוצ"ב אבל לצערך אין בנמצא ולכן השימוש שבא להגחיך ולרמוז על ילדותיות או מחלת נפש הוא פסול מעיקרו.
&nbsp
אין לי אינטרס להתחמק, כאמור אני אמשיך לכבד את הנהלת הפורום ולא להיגרר לפולמוס דתי.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

RonspotNL

New member
צר לי

זה ניתוח כי מדובר בעצב לכל דבר ועניין אין כל ראיה והוכחה לחבר שלך שלו אתה קורא אלוהים לכן זו אמונה ולכן הוא גם חבר דמיוני כמו שיש לכל ילד בן 5 או חולה נפש צר לי אבל זו המציאות

זה בהחלט ניתוח

יש סכין, יש חיתוך, יש דם. איבר המין של תינוק בן יומו כבר לא נראה אותו דבר לאחר הניתוח.
אנשים מתרצים את הניתוח הזה בכל מיני סיבות, אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שזה ניתוח.

ניתוח היא פעולה רפואית או לצורכי מחקר.

וכמו שכתבתי זה איננו ניתוח רפואי כי אין סיבה רפואית (את הסיבה פירטתי כמה פעמים).
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
כולכם צודקים: זה ניתוח טקסי ולא רפואי.

יש כאן פעולה כירורגית בלי שום ספק, אבל היא נעשית לצורכי פולחן (ולרוב בידי אדם שאינו רופא) וכפי שציינת, מטעמים שאינם רפואיים. אבל הפעולה עצמה היא ניתוח. אני אישית לא מבינה הורים שנותנים לאדם זר שאינו רופא להתקרב לתינוק שלהם עם סכין. מצד שני, כיום אני גם מתקשה להבין הורים חילונים שמוכנים שיחתכו לתינוק המושלם שלהם חתיכה מהגוף רק לצורך קיום מצווה שהם כלל לא מאמינים בה... (לחץ סביבתי הוא עדיין גורם חזק
).

RonspotNL

New member
וחיתוך של עצב וחלק מאיבר

זה עדיין ניתוח ואם אין סיבה רפואית אין כל סיבה לחתוך עצב מאיבר בריא של תינוק בריא לגמרי כשזה בכלל לא הגוף שלך אלא שלו

גם להגדלת חזה או הקטנת אף אין סיבה רפואית

האם על פי ההגדרה שלך לא מדובר בניתוחים?

RonspotNL

New member
מה גם שאדם בוגר או בוגרת מחליט/ה לעשות את

ניתוח האף או ניתוח הגדלת החזה ביחד עם רופא לתינוק בן כמה ימים אין את האפשרות לעשות את ההחלטה הזו לכן גם הברית מילה פסולה

למעלה