עונה 3, פרק 20 - שלב ההופעות החיות ב'

trilliane

Well-known member
מנהל
אביב אכן נסחף... לא האמנתי שהוא אמר דבר כזה

לא רק כי הוא משתפך על תמר כבר שבועות, אלא בעיקר כי ההשתפכויות מוצדקות. היא אמנם בגילה של רומה, אבל איזה הבדל באיכות השירה, בבגרות, בהגשה! ממש שמים וארץ. רומה נשמעת טוב בלי לדעת לשיר ועוד לא לגמרי יודעת מה היא עושה (וזה בסדר גמור להיות כך בתיכון); תמר יודעת לשיר ויודעת מה היא עושה, ואת מה שהיא עושה היא עושה נכון, וזה מדהים שהיא רק בתיכון.

Uri04

New member
פחות אהבתי מאשר בשבוע שעבר

אבל היא מקסימה.

trilliane

Well-known member
מנהל
יש בה חינניות ובוסריות כובשת, אבל ביצוע די חלש בעיניי

היא לא סחבה את השיר, היא נתנה לו לסחוב אותה... הפרגון היחיד שאני יכולה לספק להופעה שלה הוא שאיפרו לה את העיניים ממש יפה והיא נראתה טוב (תווי פנים מוצלחים).
&nbsp
הופתעתי שהיא סיפרה שהיא למדה חצי שנה שנה פיתוח קול בפנימייה (אולי זה נעשה שם ברמה חובבנית) הייתי שמחה להחליף עם המורה כמה מילים... למען השם, היא בקושי פותחת את הפה כשהיא שרה! היא שרה סגור, פולטת את המילים, נותנת להן "ליפול" ברפיון מהפה, לא מוציאה ומגישה אותן, לא שרה כל מילה, כל הברה... ממש האנטיתזה לשיראל.
&nbsp
כוכבים נולדים וסיפורי סינדרלות אהובים מאוד בתכניות כאלה אז קשה לי לנבא מי תגיע לגמר, אבל כרגע בין הבוסריות החיננית של רומה למקצועיות ולבשלות של שיראל (שגם היא חיננית ונראית מצוין) אני מעדיפה את שיראל.

&nbsp
&nbsp
&nbsp

סיכום

וואו.
&nbsp
בהתחלה חשבתי שהשיר הזה לא יתאים לקול שלה, אבל זה היה ביצוע מצוין.
(ותכלס, עכשיו שגם תמר עברה הלאה אוטומטית, לאביב נשארה בחירה ממש קלה- ארינה/ג'סיקה)
&nbsp
ופתאום אביב שכח שהוא מוכן לוותר על התמרות שלו- ואיזו השתפכות הוא הביא עליה (מהמוצדקות, אגב)
וממש הסכמתי עם שרית- היא כמו בת 50. לא שומעים גיל 16 בקול שלה.

danlevin1

New member
ביצוע ממש יפה

אבל לא הבנתי מה הוא ניסה להגיד בהקשר של המתמודדים המוכשרים האחרים שהיו
לו - גיא ויהל , רוני פרי , סיון טלמור וכו'

לדעתי

הוא פתאום תפס שאם הוא רוצה שתמר תזכה (והוא ממש רוצה ) הוא לא יכול "להזיז את התמרות שלו הצידה" ולשבח כאילו אין מחר את רומה, אז עכשיו הוא השתפך על תמר- היא טובה יותר מכל המתמודדים הכי מוכשרים שלו וכאלו...

xjoiq

New member
נראה לי שאצל רומה הוא התגלה יותר מאשר אצל תמר

Uri04

New member
אני מאוד מחובר לגרסא של ריקי גל

ככה שזה מסוג השירים שאסור לגעת בהם, והיה לי קשה עם הגרסא הזאת.
אני פחות ממתלהבי תמר, אני מודה. אני חושב שיש זמרים אחרים השנה שהרבה יותר מגיע להם לנצח ממנה, והייתי שמח לשמוע אותה בעוד כמה שנים, כשתתפתח ותתבגר (מה לעשות, "בגרות" של ילדה בת 16 זה משהו שקשה לי לקנות ברצינות) באמת.

trilliane

Well-known member
מנהל
WOW. אם אביב יכין אותה נכון היא לגמרי לוקחת את הגמר

כנראה ההתלהבות הרגעית מרומה גרמה לו לפלוט שטויות, כי תמר מטאטאת איתה את הרצפה ומשאירה אחריה אבק.
חרף חיבתי המוקדמת אליה (ע"ס ביצועים קודמים) חשבתי שהולכת להיות נפילה כי:
1. זה שיר טעון מאוד שבעיניי אסור לגעת בו כי רק ריקי גל יכולה לבצע אותו כמו שצריך (ואני לא מאוהדיה);
2. בחזרות היא התחילה לשיר בקול ה"חנוק" הזה שנשמע קצת מתיילד וזה נשמע רע;
3. השיר מצריך הרבה מאוד בגרות ועומק בהגשה.
&nbsp
אבל תמר הפתיע אותי בענק ונתנה את הביצוע הטוב ביותר שלה בתכנית! היא אמנם לא ריקי גל, אבל נתנה ביצוע מכובד מאוד. משהו בה נפתח, היא הצליחה להפיק קול בצורה הרבה יותר זורמת, נקייה... לא ידעתי שיש בה עוצמות כאלה! היא ללא ספק צריכה לשיר יותר בעברית, זה משחרר אותה ופותח אותה. כמו כן היא ממש התחברה לשיר ולמילים, ראו שהיא לא רק שרה (ושרה מצוין) אלא גם מגישה את השיר, וזה משהו שמעט מאוד מתמודדים עושים, בפרט לא בני גילה. באמת לא ייאמן שהיא בת 16 (וחצי...). בעיקרון אני לא חובבת בני נוער בתכניות כאלה, אבל אני מוכנה להחליק לה כי היא מקרה מיוחד, היא הגיעה לתכנית אפויה מהרבה מתמודדים מבוגרים ממנה.
&nbsp
יש בה שילוב נהדר של גוון קול מיוחד, קול נקי, שירה טובה, הגשה, עמידה בימתית, בגרות, אינטליגנציה ומראה נעים מאוד לעין (חוץ מבקליפ האווילי שמקרינים לפני הביצועים, שם איפרו אותה נורא
). קשה להאמין שהיא ברמה הזאת רק בגיל 16 וחצי, אבל אם היא רק תרצה ויהיה מי שיכוון אותה נכון, יש לה כל מה שרק אפשר לרצות.

Uri04

New member
עושה רושם שהיא לוקחת את הגמר בכל מקרה, אז זה לא ממש משנה

ב"דה וייס" אין בדרך כלל הפתעות.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא בהכרח; וב-TV יש והיו הפתעות; הכול יחסי ותלוי

Uri04

New member
בגרסא הישראלית לא היו. אולי חוץ מהפרישה של יובל דיין

וההעפה של גילי ארגוב. חוצמזה.. הזוכות תמיד היו אלה שסומנו כבר מהאודישנים.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא מסכימה. בפרט, לינה מחול סומנה כבר מהאודישנים? נו.

trilliane

Well-known member
מנהל
אולי לך; זה ממש לא היה נראה כך מקילומטרים.

אתה מוזמן לעבור כאן על השרשורים בפורום ולהיווכח.

Uri04

New member
אין לי צורך, אני זוכר מצוין מה היה פה

ולינה היתה חביבת מרבית הגולשים פה. אבל בעיקר היא היתה חביבת המצביעים, וזכתה לכמות מטורפת של צפיות ביוטיוב.

trilliane

Well-known member
מנהל
גם אני חיבבתי אותה ברוב ביצועיה, ועדיין לא צפיתי מראש שתזכה

אולי רק בגמר או ממש קצת לפני.

למעלה