שלום לכולם

משוש30

New member
ההתיחסות לגיל שלך אכן מעידה עלינו או לפחות

עלי. פשוט כי אני זוכרת ויתר מדי טוב (ובבושה לא קטנה) אמירות מאד דומות לשלך בגיל אפילו יותר מבוגר משלך. גם אני היית נגד אפלייה מתקנת, גם אני הייתי שוביניסטית עד עמקי נשמתי ועצמותי ולצערי ולבושתי לקח לי המון זמן להבין כמה טעיתי אז. וזה בכלל לא קשור למישור האישי בו אני מנסה להפיל את כשלוני האישי על המערכת. כלומר לא חוויתי עד עתה אפלייה נגד נשים "על בשרי". באופן אישי-כמשוש30. ההיפך. אני מוערכת מאד על ידי האנשים אצלם אני עובדת. אני מקבל הצעות עבודה מפתות למרות שאני אמא לשני ילדים קטנים, קיבלתי מלגות יוקרתיות ביותר. בעלי נסע אחרי לדוקטורט וגם ישב בבית וטיפל בילדים ולא, הוא לא חושש כלל מההשכלה שלי. אני אני רואה היום לא רק את המקרים הפרטיים של החברות שלי אלא ההבנייה החברתית של האפלייה נגד נשים ואין לי כוח לחזור על מה שכתבתי כבר בשרשור בקומונה ואת בוחרת לא לראות. בגלל זה האנשים פה חוזרים וכותבים את המשפט המעצבן ביותר "כשתגדלי תביני" פשוט כי רוב הסיכויים שזה המצב. ולא במקרה האנשים חשבו על הגיל שלך בלי להכיר אותך בכלל ובלי לדעת בת כמה את. לא ידעתי שלא עשית צבא ואישית אני מוצאת את זה לא רלוונטי כלל לדיון הזה. אבל בלי להכיר אותך בכלל היה לי ברור שאת צעירה ואין לך ילדים. את חושבת שצדקתי במקרה?

זה מה שלא הבנת עוד אז

עוד בקומונה את האשמת אותי שאני מכנה אותך, או את הנשים שאת חושבת שנופלות בהפליה המובנית פרי תורה הזויה ומגונה זו, "לוזריות", ולא היא. רק בעיניך, ובעיני פמיניסטיות שכמותך יש מקום להתסכל על העניין במונחי לוזר או ווינר. בעיני, כל אותן נשים עושות בחירה כאשר הן "נושרות", וזו בחירה לגיטימית, ובכל הכבוד - אני בטוחה שלכשאגדל ואהיה אם לילדים אני אמנם לא בטוחה ב100% מה יהיה בגורל הקריירה שלי, אבל בטוחה שלא אהפוך לפמיניסטית זקנה, מרירה וקוטרית שמאשימה אפליה מובנית סמויה. אני, מה לעשות, יותר מדי אחראית למעשי, ומי שאיננה כזו זו לא הבעיה של החברה או של שום מערכת כלשהי, כי אם שלה בלבד. אני לא אומרת שאין במסלול האקדמי מכשולים אובייקטיביים, אני מסכימה לחלוטין עם מינה טייכר לגבי סוגיית הלידות. אבל מי התומכת באפליה מתקנת תומכת בדבר שהוא בעיני שקול ובזוי באותה המידה כמו כל אפליה אחרת. נ.ב ההתייחסות לגיל שלי אכן מעידה עליך, ובעיקר מעידה על היותך מודעת שגם בגילי הצעיר משלך תבונתי עולה על שלך, ומחוסר הנוחות את מסובבת את הדברים. משעשע משהו

משוש30

New member
חוסר התבונה היחיד שלי הוא להיגרר לויכוחים

עם חוסר התבונה המובנה בתשובותיך

the new L

New member
מה זה אומר?

את טוענת שכל הנשים החל מגיל מסויים חושבות כמוך ולא כמוה בסוגיה הנ"ל?

../images/Emo6.gif מעניין איזה גיל זה

עושה רושם שאמא שלי איכשהו פספסה אותו, כי היא "קצת" יותר גדולה ממשושינו אנו...

משוש30

New member
לא בכלל לא. אבל אני כן חושבת שמגיל או יותר

נכון ממצב משפחתי מסוים-קרי מעבר לאמהות, נשים רבות מאד מגלות את האפליה המובנית. כלומר: חוסר שוויון במשכורות, העובדה כי מעסיקים רבים לא יעסיקו נשים בהריון, נשים עם ילדים קטנים ואפילו נשים בגיל הפיריון, העובדה כי מערכת הגנים ובתי הספר לא מתאימה כלל לשוק העבודה לא מבחינת השעות ולא מבחינת החופשים מה שגורם לאחד מבני הזוג לוותר על הקריירה ולרב, בגלל הפרשי השכר, הריונות וחופשות לידה זו תהיה האישה וכד' וכד' נוצר מעגל בו הנשים נפלטות משוק העבודה רק בגלל היותן נשים (ואני לא מדברת על בחירה חופשית והחלטה מודעת של עזיבת העבודה כדי לגדל את הילדים בבית-בחירה לגיטמית לגמרי בעיני).

משוש30

New member
ועוד משהו ככל שאנחנו מבוגרים יותר, לרב,

לא תמיד, אנחנו מצליחים להבין שאנחנו לא לבד בעולם ולא כל העולם חושב כמונו, ושלפעמים אנחנו לא רואים את התמונה המלאה ואפילו, שומו שמיים, יכול להיות שאנחנו טועים. בדרך כלל הצעירים יותר קיצוניים בגישתם ובמעשיהם ורואים את העולם יותר "שחור ולבן". ככל שאדם יותר צעיר הוא גם בטוח שכולם חושבים כמוהו ומי שלא, כנראה לא חכם במיוחד. ברוסית יש אמרה "הלוואי ולנעורים היה את הידע ולזקנה את היכולת".

אז מה,

מתי מגיע הגיל שבו לגיטימי להחזיק בעמדה לפיה כולם צריכים לחשוב כמוך? ספרי לי, שאדע למה לצפות.

../images/Emo6.gif

אלה הטיעונים שלך לקיומה של אפליה? עשי טובה לכולנו, פתחי אבן שושן.

aya_bsf

New member
לכי תעשי צבא

לכי תעשי צבא קודם....אחרי זה תדברי על אפליות...חצופה.. מעניין מה את משיבה כששואלים אותך למה לא עשית צבא.. כי יכולת לתרום למדינה שלך בדרך כלשהי..יש גם שירות לאומי.. ויש גם עתודאים...אין לך שום סיבה... מגעיל אותי שבאקדמיה מקבלים משתמטים.. אני מקווה שביום מן הימים כשתגיעי לועדה אקדמית.. מישהו שם יעלה על זה...ואז נראה איך את מתהדרת בגיל שלך.. אני בגילך בעיקר...ניחמתי משפחות שכולות.. את אפילו לא מסוגלת להבין מה זה.. תתביישי לך ילדה חצופה

the new L

New member
קודם כל, הגיל שלה בכלל לא קשור

לזה שהיא לא עשתה צבא, כי היא (כמוני) לומדת באוניברסיטה מאז גיל 14. דבר שני - הניסיון לקשור בין אקדמיה למיליטריזם ושירות צבאי הוא מזעזע בעיני. היא לא שירתה בצבא - כמו 50% מהנשים בישראל. היא לא השתמטה, לא ברחה משירות, ולא רימתה אף אחד הצבא החליט שהוא אינו מעוניין לגייס אותה, ואין לאף אחד זכות לבוא אליה בטענות על כך שזה מה שהצבא החליט. ובטח זה לא צריך לפגוע בקריירה האקדמית שלה.

מאי261

New member
../images/Emo45.gif מזעזע גם בעיני

וגם אם היא כן היתה משתמטת, בורחת משירות, או לא יודעת מה - את מי זה מעניין ולמה זה קשור??

זה מעניין

את מי שלא יודע לעשות שימוש נכון בסימני פיסוק, מנסיון רב
(כן, איה היא לא הראשונה ממנה אני מקבלת תגובה מסוג זה)

מאי261

New member
ראי הודעתי למטה

(לא רוצה להגיע למצב שבו אני חוששת להתבטא כאן בפורום בגלל שאני עושה מדי פעם טעויות בכתיבה, אם בגלל שגדלתי בחו"ל, ואם בגלל שלפעמים אני סתם קצת דיסלקטית
)

אל תביני לא נכון

גם אני עושה טעויות, וגדלתי רק פה. ממש עכשיו מצאתי את עצמי מתקנת שגיאה ברשומה שכתבתי לפני איזה שנה (שפתחתי לצורך ציטוט כאן). אבל יש הודעות שפשוט כתובות בצורה של אובר נקודות+מחסור בפסיקים+שבירת שורות מיותרת/העדר נדרשת בצורה שמכאיבה לעיניים. כנראה שזה מאפיין של הודעות מאוד אמוציונליות, וכנראה שהנושא הזה מוציא את זה מאנשים.

איה!!!!!!!! נא לעדן את ההתנסחויות!

לא עולה על הדעת שאנחנו מבקשות מנועה עידון ניסוחים , ואנחנו עונות לה באותה המטבע! אני ביקשתי כאן כבר פעם אחת, ואני מבקשת שוב ובפעם האחרונ ה- אם אינכם מצליחים להגיב לדבריה של נועה או של כל מישהו אחר שנוהג בצורה פוגענית - בבקשה - אל תגיבו. אני מעדיפה את האין תגובה על פני ה"גַנון". אני ממש ממש לא נהנית מהפרויקט הזה שלקחתי על עצמי של ניהול הפורום. אינ מוצאת את עצמי לפחות 10 פעמים ביום באה לפורום כדי לראות אם אין דברים קטסטרופליים שהתחוללו בטוח של השעתיים האחרנות ... לא רוצה להיות הבייביסיטר ולא השוטרת אנחנו לא מכירים כאן אף אחד את אף אחד, וזה אולי מאפשר לומר דברים שאולי לא הייתם אומרים לאף אחד פנים אל פנים ובודאי לא לאנישם שאתם מכירים ובכל זאת - אל תהפכו את הפורום הזה לזירת ההיאבקות שלכם! תודה מראש

למעלה