תשתית לקישורים שונים

מירי,

New member
אני לא מכירה...

קבוצות שהן מאוחדות על רקע שמאלני - והן נקראות גברים XXX (למען פעילות שמלאנית) גברים בשחור או שלושה האבות וכו... זה לא אומר שאין! אולי יש ואז אני טועה. ומכאן ההבדל שאני רואה.

Boojie

New member
אני חושבת - אם כי לא סגורה על זה

שהמבנה של החברה הישראלית באמת תורם לזה שסביר יותר שתהיינה התארגנויות נשים בשמאל מאשר בימין. המבנה של החברה שלנו מבוסס צבא. מסגרת הצבא שלנו נוטה להיות מעוז גברי. והימין שלנו נוטה להיות מיליטנטי יותר. לפיכך, כשנשים נאבקות על החזרת מידה מסוימת של שליטה בחברה ובאופן ספציפי, בהתנהלות הצבא, גם לידי נשים, זה נוטה להיות מאבק בעל אופי שמאלני יותר. לא יודעת אם הבהרתי את כוונתי כראוי.

Boojie

New member
אני חושבת - אם כי לא סגורה על זה

שהמבנה של החברה הישראלית באמת תורם לזה שסביר יותר שתהיינה התארגנויות נשים בשמאל מאשר בימין. המבנה של החברה שלנו מבוסס צבא. מסגרת הצבא שלנו נוטה להיות מעוז גברי. והימין שלנו נוטה להיות מיליטנטי יותר. לפיכך, כשנשים נאבקות על החזרת מידה מסוימת של שליטה בחברה ובאופן ספציפי, בהתנהלות הצבא, גם לידי נשים, זה נוטה להיות מאבק בעל אופי שמאלני יותר. לא יודעת אם הבהרתי את כוונתי כראוי.

מירי,

New member
אני לא מכירה...

קבוצות שהן מאוחדות על רקע שמאלני - והן נקראות גברים XXX (למען פעילות שמלאנית) גברים בשחור או שלושה האבות וכו... זה לא אומר שאין! אולי יש ואז אני טועה. ומכאן ההבדל שאני רואה.

אמיר.

New member
הורה ביש``ע...

הילדים שלי בטוחים יותר מאשר במרכז ת``א.. זה בדוק.. ------ לגבי הקשר ... סטטיסטיקה היא חרב פיפיות... אני בכלל לא בטוח בקשר בין שמאל ופלורליזם... אני נוטה להסכים בקשר בין פמיניזם ופלורליזם... ------- יש לי דעה אחרת מדוע תהינה כאן יותר נשים מהמרכז שמאלה - אבל כבר אתמול נכוויתי ואני לא רוצה להסיט את הדיון במעמד האישה לאפיקים פוליטיים לא (לא) רלוונטיים.

טל קר

New member
למה, זה דווקא מאוד רלוונטי

למה לדעתך יש כאן יותר נשים מהמרכז שמאלה?

אמיר.

New member
מאותה סיבה שבגללה יש יותר

שמאלנים בתקשורת. --------------- בעצם - זו היתה הכללה.. למה לחשוד בכשרות ??? בטח הרוב ימניות שפויות...... (כמו בכל המדינה)

אמיר.

New member
הממממ

1. חבר מביא חבר ? 2. מועדון סגור ? 3. שליטה של מספר משפחות מצומצם במדיה ? ------------- 3. האופי של העיסוק ? תעלעלי ב`נקודה` - כמעט כל גליון שלישי יש משו בענין... תציצי ב`הצופה` של סופשבוע - בטור של ביקורת התקשורת... (לצערי הדוסים הפרמיטיבים טרם עלו לרשת)

tookmy

New member
יותר שמאלנים בתקשורת?

כנראה שתלוי מאיזה צד של המפה מסתכלים, כי בעייני, במיוחד מאז פרוץ האינתיפאדה, לתקשורת יש סממנים ימניים ברורים. במקרה שלי אני מדברת לא רק על ימין מדיני אלא גם על ימין כלכלי מובהק, לצערי.

אמיר.

New member
האבסורד הישראלי.

רק בארץ אילי ההון הקפיטליסטים הם שמאלנים פוליטיים... ----------------- מבחינה כלכלית את צודקת. התקשורת שייכת לבעלי ההון ויש לה נטיה לימין הכלכלי. מבחינה מדינית .. אין מה לדבר. התקשורת מכורה לשמאל כל כך שבא לבכות. זה שיש קצת התפכחות.. לא מנחם אותי... אמיר. מתנחל סוציאליסט. (יעני ימין מדיני ושמאל כלכלי)

Boojie

New member
למרות היותי שמאלנית, אני נוטה להסכי

ם (חסרה לי אות אחת בכותרת...), אם כי לא בצורה מדויקת. הבעייה היא לא בתקשורת, הבעייה היא בכל השכבה האינטלקטואלית. השכבה האינטלקטואלית בישראל נוטה להיות פרו-שמאלנית ואנטי-ימנית במופגן. אני רואה את זה בבן-זוגי, שהוא ימני בדעותיו, ורק מאז שאני מכירה אותו התחלתי לקלוט כמה שקשה להביע דעה ימנית בחברה אינטלקטואלית. באוניברסיטה, למשל, קשה מאד להביע דעה ימנית בלי לחטוף מתקפה מסיבית. ד``ר יובל שטייניץ בזמנו דיבר על זה, וממש היה לי קשה לקלוט, על כמה שקשה להיות איש אקדמיה בעל דעות ימניות באוניברסיטת חיפה. היום, שראיתי את זה מקרוב, אני מבינה את זה הרבה יותר. ברגע שאדם מביע דעות ימניות (מהבחינה המדינית), הוא אוטומטית נתפס כפחות אינטליגנטי. ההטייה בנושא היא מאד מאד חזקה. ולהרבה אנשים קשה מאד להתמודד עם אדם כמו בנזוגי, שמביע דעה ימנית נחרצת בצורה מאד אינטליגנטית ועם טיעונים מעמיקים ומבוססים (כשאנחנו נכנסים לויכוחים פוליטיים זה יכול לקחת שעות...)

אני לא חושב שזה מדוייק

השכבה האינטלקטואלית בתחום המדעים המדוייקים איננה אנטי ימנית מבחינה מדינית. אני מעריך שבמדעי החברה והרוח יש רוב לשמאל אבל לא במדעים מדוייקים. רבים בשמאל מציגים את חילוקי הדעות כאילו מדובר בשאלה מה עדיף שלום או שטחים ,וזה פשוט לא נכון. חילוקי הדעות הם קודם כל בשאלה אם וויתורים יביאו לשלום. אני לא יודע אם בפורום זה יש רוב לשמאל. אני בכל מקרה לא בשמאל. אני לא מתכוון להכנס לוויכוח פוליטי כאן אבל מכיון שציינת שאת בשמאל החלטתי לציין שאני לא בשמאל.

Boojie

New member
יכול מאד להיות שאתה צודק.

ההיכרות שלי היא יותר בכיוון מדעי החברה והרוח, כי אני מכירה בעיקר את המתרחש באוניברסיטת חיפה (הרי בחיפה יש את המצב הייחודי של הפרדה כמעט מוחלטת בין מדעי החברה והרוח - באוניברסיטה - ומדעים מדויקים - בטכניון). בכל מקרה, הבעייתיות קיימת. באמת יש איזושהי דה-לגיטימציה מסוימת של דעות ימניות בחברות שרואות את עצמן ``אינטלקטואליות``.

אמיר.

New member
זה ידוע.

בתור אחד שלמד גם מדעי הטבע ועכשיו מדעי הרוח, החלוקה שקופה להדהים. הסיבה נעוצה כנראה בכך שבמדעי הטבע הם יותר מעשיים, ניתוח מדוקדק, ניסויים הדירים, ביקורת. במדעי הרוח הכל `בערך`, `נראה ש`, `לדעתי..`. מין ריחוף כזה...

Boojie

New member
אתה בוודאי מודע לזה שאפשר להסתכל

על זה ביותר מצורה אחת. הצורה השניה: מדעי הרוח והחברה עוסקים באדם, ברוח, באנושות, במוסר. מדעי הטבע/המדעים המדויקים עוסקים בחומר. לפיכך, הגישה של העוסקים במדעי הטבע, צפוי שתהיה פחות אנושית. לא, אני לא מתכוונת לזה באמת. רק רציתי להראות שאתה צריך להזהר עם הגישה שלך, כשאתה תוקע ערכיות שכזו לתוך הרעיון. אפשר לפרש את אותו דבר בשני כיוונים נוגדים. ואגב, על פיזיקה אומרים שניסוי טוב הוא ניסוי שלא צריך לזרוק יותר מחצי מהתוצאות כדי שיתאימו לתאוריה. המצב דומה בכל מדעי הטבע, ואל תספר לי שלא כי אני מכירה את המצב מבפנים (הייתי תלמידת מחקר בזמנו, במדעי החברה, והייתי מעורבת גם במחקרים במדעי הטבע בגלל אופי הלימודים שלי). אז ההתייחסות למדעי הטבע כאילו שהם מדעים מדויקים היא בולשיט אחד גדול. ההסקה במדעי הטבע היא הסתברותית כמעט באותה מידה כמו במדעי החברה, כי יש כמות גדולה של טעות ניסוי גם בניסויים ה``מדויקים`` של מדעי הטבע.

אמיר.

New member
נשים בארגוני נשים למען הערבים..

אולי, בשביל לא לערבב כאן נשואים זרים נמנע מפוליטיקה ??? היה ראוי לכתוב משהו ניטראלי כמו `נשים בארגוני נשים בשמאל` או `נשים בארגוני נשים בעד תהליך אוסלו` כי כידוע רוב העם אינו סבור שהנשים הללו מקדמות את השלום אלא דווקא תומכות בתהליך שהביא עלינו את המלחמה... אני מאד לא רוצה להתחיל פה ויכוח פוליטי.. אז בבקשה (בכוחך לשנות ...)

טל קר

New member
מבחינתן הן בעד השלום, זה מספיק

עבורי מבחינת הכותרת. מחר בבוקר חנה תבהיר, אני מקווה, את השימוש הנכון במילה פוליטיקה... אגב, לא שאלתי את רוב העם, ואז זה אורי יסביר לך מחר...

אמיר.

New member
אני אמנע מתגובה כאן

כדי לא לגרור את הפורום לפוליטיקה לא רלוונטית. אבל יש עליך סימן שאלה גדול (ודגל שחור).

למעלה