למשחקי הכס ומד מן

lollapalooza

New member
קלמנטינה זה שם מצוין.

טרי, צבעוני, עסיסי
זה גם אחלה שם לפרסום מפולח

HollyGolightly

New member
ומשהו בתגובה שלי הזכיר לי משהו אחר

הבורות המוחלטת של פגי בקשר למה שקורה בארה"ב - חברתית, מדינית וכו'.

נזכרתי בקטע באחת העונות הקודמות בה (למיטב זכרוני) פגי אומרת לאייב ששמעה שמישהו בשם מלקולם אקס נרצח ואז שואלת אותו אם הוא אי פעם שמע על המלקולם אקס הזה. כשאייב אומר לה שכמובן, ושהרצח הוא ה ה-סיפור כרגע והוא כותב על זה כתבה, היא לא בדיוק מבינה......

אם אצליח לנסח את מחשבותיי בקשר לפן הזה בפגי, אולי אפתח שרשור לדון על זה. זאת לא היתה הפעם היחידה שהיה ברור שהיא בורה לחלוטין בענייני השעה הבוערים.

lollapalooza

New member
יש גם את הקטע

שהיא מתקשרת לאייב ומספרת לו על זה שמייקל נולד במחנה ריכוז, והיא שואלת "אבל זה לא יכול להיות, נכון?" או משהו כזה, והוא אומר לה שבאמת היו מחנות. לא יודעת אם באופן כללי המודעות הייתה נמוכה או שזו רק היא.

black scar1

New member
לפי מה שהבנתי, זה לא שהיא

לא ידעה שהיו מחנות ריכוז, אלא הופתעה שמישהו נולד שם. או שהיה אפשר להיוולד שם, או משהו כזה, אבל אולי אני טועה.

ואני זוכרת את השיחה של פגי עם אייב אז. אבל גם היה לה תשובה מאוד יפה- משהו בנוגע לזה - שאף אחד לא נלחם עבורה שהיא אישה והיא הגיעה לעבודה שלה לגמרי לבד. ואייב ממש מזלזל בזה. ואולי נכון שאין מה להשוות בין המצב של הנשים לשחורים אז, אבל עדיין הזלזול שלו היה מעצבן. (למרות שאני חולה על אייב! הוא כזה מותק, ואחד מדמויות הגברים היחידות בסדרה שאני אוהבת!)

lollapalooza

New member
יש מצב.

לא יודעת, איכשהו נתקע לי בראש שהיא בכלל לא הבינה במה מדובר.

lollapalooza

New member
יפה!

יש שם כמה דברים שלא שמתי לב אליהם בכלל, וכל העניין עם הצבעים יפה ממש.

lollapalooza

New member
ובעניין הפחדנות (אני מציפה,
)

אני לא חושבת שזה רק עניין של אומץ מול פחדנות. זה גם עניין של להכיר את הקהל שלך ויותר מכך, את הדמויות שלך. במד מן, איכשהו כל דמות נותנת איזה שהוא צד של המציאות שאחרת לא נותנת. לכל דמות יש עולם שהיא מביאה איתה לתמונה הכללית. אני לא רואה איך אפשר להרוג את דון/ פגי/ ג'ואן/ רוג'ר/ פיט בלי לזעזע את עולם הסדרה בצורה בלתי הפיכה, שהיא לא בהכרח טובה. ואני אוסיף לזה גם את בטי למרות שטכנית, העונה היא יכלה למות בשקט.

מעבר לזה, הקהל. מעריצים לא היו סולחים על הרג של דמות חשובה - זו לא עונה ראשונה ובטח לא החצי הראשון של העונה הראשונה, זו עונה חמישית וכבר נקשרנו לדמויות - הרי אם היו הורגים את דון, אתה באופן אישי היית לוקח את זה קשה מאוד, וסביר להניח שרובנו היינו מרגישים שהסדרה נהרסה לנו, אם דמות מרכזית כלשהי הייתה מתה. לא צריך להרוג רק כדי להרגיש "אמיץ", יש דרכים אחרות לעשות את זה (כמו מאורעות הפרק הקודם, למשל) אבל לא חייבים לשבור את הכלים.

black scar1

New member
מסכימה

לא אכפת לי אם זה אמיץ או לא. לא רוצה עוד להיפטר מפיט או רוג'ר (או חלילה דון אם הייתה בכלל אפשרות כזאת). ליין הוא היחיד שאני מוכנה להיפטר ממנו. (למרות שקצת הפריע לי שהם הפכו את פיט לנבל כה חד מיימדי שבוע שעבר. נכון, הוא תמיד היה חלאה, אבל תמיד היה בו משהו גם אנושי. בפרק שעבר הוא ממש נראה כמו איזה נבל של דיסני, רק היה חסר שיצחק צחוק מרושע כמו "מוהאהאהאהאה").

ורק לי פגי חסרה?? אולי לא הרגו אותה, אבל זה יהיה הרבה יותר טרגי אם לא נראה אותה יותר! זה יהיה יותר גרוע מלהרוג אותה, לדעתי.

את יודעת מה באמת טרגי?

שלא שמתי לב שפגי לא היתה בכלל עד שפה קראתי איזה הודעה שהזכירה אותה ונפל לי האסימון.

יכול להיות שזה בגלל שהיה את סאלי וקצת בטי שכל כך חסרה לי העונה הזאת, אז לא שמתי לב לדברים אחרים.

לגבי להרוג דמויות אחרות, הייתי מקבלת מוות של פיט.
גם כי מאוד הגיוני שיתאבד, זה יסתדר לי ממש טוב עם הדמות שלו מתחילת הסדרה עד היום. יש בו משהו שמאוד רוצה להיות הגיבור המיוסר, תקופה ארוכה הרגיש שלא מקשיבים שלו, הוא לא קריאטיבי למרות שהיה רוצה להיות, והוא מאוד מקנא באנשים אחרים ולא מרוצה מהחיים שלו.
מעבר לזה שהוא מעצבן ברמות על, זה היה יושב בול אם זה היה הוא. זה אולי היה מבאס כי איבדו דמות מרכזית, אבל זה היה מאוד הגיוני.
עם הדמויות האחרות זה היה פחות הגיוני.

ולגבי ליין, לא יודעת. אני מרגישה שלא הכרתי אותו מספיק טוב כדי להבין למה הוא הגיע למצב הזה. בכל זאת להתאבד זה תגובה מאוד קיצונית ואני באמת לא בטוחה כמה זה היה בנוי טוב מהבחינה שאני מרגישה שזה נבע מתוך מועקה עד כדי כך קשה שהוא סוחב איתו תקופה ארוכה.
לא יודעת

lollapalooza

New member
אני גם חשבתי על זה בתחילת העונה,

שפיט יהרוג את עצמו (ציפיתי שמישהו ימות כי למיטב זכרוני היו על זה דיבורים לפני שהעונה התחילה, אז כל העונה הייתי עסוקה בהימורים. זה היה רוג'ר, אח"כ פיט ואח"כ ליין. לפחות באחד מהם צדקתי...) אבל אז הגעתי למסקנה שפיט כל כך מאוהב בעצמו, שהוא לא יעשה כזה דבר. הוא רוצה שיכירו בו ושיעריכו אותו כל הזמן (במובן הזה הוא מאוד דומה לפגי, רק שאצלו יש יותר תחושת חשיבות עצמית גלויה לטעמי) ואם הוא יתאבד, הוא לא יוכל ליהנות מזה, או ליהנות מהתחושה הזו של להתלונן כל הזמן שלא מעריכים אותך.

לגבי ליין, אני חושבת שמתחילת העונה הוא הרגיש נחות למדי, וזה בתוספת למה שעבר עליו גם בעונות הקודמות. הוא הקריב הרבה כסף ואת הקריירה שלו כדי להפוך לשותף, הוא ניסה להתחיל עם ג'ואן, היא דחתה אותו מיד. הוא רצה להרגיש אמריקאי ואשתו תמיד ניסתה לדחוף אותו חזרה ל"בריטיות", אגב - הוא הרי בכלל לא רצה להיות עם אשתו וחזר אליה רק כי אביו הכה אותו והכריח אותו להחזיר אותה - אנחנו יודעים שללונדון הוא לא רצה לחזור, הוא דיבר על זה בערך מהרגע שהגיע לסדרה, ואובדן העבודה היה מביא גם את אובדן הויזה שלו. הוא הגיע למצב של מכות עם פיט, אף אחד לא באמת מעריך את העבודה שהוא עושה וכולם עסוקים בעיקר בלהתלונן שהוא הבחור הרע שתמיד אומר שאין כסף לזה ואין כסף לזה - הוא כן היה במצוקה, זה פשוט היה בטיפות קטנות והתפרץ רק עם עניין החובות. תחשבו על זה, מה בעצם כן היה לליין בחיים האלה שהיה טוב, או שהוא רצה?

lollapalooza

New member
לא רק לך

זה מצחיק, יש פרקים שלמים שלא מתעסקים בה בכלל, אבל איך שאני יודעת שהיא כבר לא שם, ישר אני מתחילה עם "נו, פגי ממש חסרה".
(אגב, יש לי חשד שהיא תופיע בפרק הבא אבל אני לא סגורה על זה בכלל)

פיט הוא נבל, בחייך. הוא די כפה את עצמו על הנני של השכנים, הוא נחוש בדעתו לבגוד באשתו בצורה ממוסדת, הוא פאקינג מכר את אביו המת כדי לנסות(!) ולהשיג את אמריקן איירליינס, החברה שבה אביו טס אל מותו. לא הייתי מצפה ממנו לפחות. אני משערת שהוא לא נהנה מהסיפור הזה עם ג'ואן, אבל בואי נגיד שאם הבחירה היא בין הכבוד שלה לבין התקציב, לא היה לי שום ספק שהוא יבחר בתקציב.

black scar1

New member

לגמרי לגבי פגי. אני כל הפרק הייתי כזה, נוווו... תראו אותה אפילו לסצינה אחת! (גם אחרי שג'ואן עזבה את סטרלינג קופר, בפרק שלאחר מכן הראו אותה, אפילו לסצנה אחת מסכנה).

ולגבי פיט- אני זוכרת טוב מאוד כל פרט שאמרת (אפילו שחכת כמה דברים, כמו שרצה לסרסר באשתו בעונה הראשונה, האיום שלו על דון בעונה הראשונה) ויחד עם כל זאת, אני איתנה בדעתי שראיתי אותו אנושי, על אף כל הדברים הנלוזים שעשה. עדיין ראיתי בן אדם, ולא קריקטורה. משהו שלחלוטין לא קרה בפרק הקודם. ושוב עניין של הרגשה. לא יכולה להסביר את זה.

lollapalooza

New member
אני מסכימה שהוא השתנה לרעה בעונה הזו

כן היו לו רגעים יפים עם טרודי עד עכשיו, או רגעים שהוא היה כן ואנושי (נגיד, עם פגי) אבל הצד הזה שלו כנראה מת לגמרי עכשיו. נראה לי שהשקיעה שלו לתוך חיי הפרברים, עם הילדה והכל, הוציאו ממנו כל שמחת חיים שעוד הייתה בו, והמרמור השתלט על הכל.

למעלה