שרשור 819

דנה1982

New member
../images/Emo58.gif אה....

לא פרק חזק במיוחד. המרדף בהתחלה היה לא רע וכל הקטע של ג'ק במכבסה עד שהוא הגיע לקול. כמו שרובנו ניבאנו, קול יעזור לו. היה לי ברור שהוא יבחר את הצד הנכון עם קצת עזרה מג'ק, למרות שקיוויתי שזה יבוא ממנו. שהוא יטרפד את המשימה של קלואי ויעזור לג'ק לברוח. בכל מקרה, בשלב הזה הנשיאה מאכזבת. בפרק הקודם לא הופתעתי מהבחירה שלה (למרות שהיא לא מתאימה לדמות) אבל בפרק הזה היא התמודדה עם הקונפליקט של עצמה. מצד אחד הרצון לשמור על ההסכם, מצד שני תחושת האשמה. וזה מדהים שיש לה את אית'ן כמצפון ואת לוגאן מהצד השני. זה פשוט קונפליקט עשוי היטב, אין לי מה להגיד. מה שכן, הנשיאה די סתומה. הרי ברור לה שלוגאן משקר. הבנאדם חי על זה. היא באמת חשבה שדנה לא תעבור התעללות פיזית? היא באמת מאמינה שהחוקרים יחזירו אותה בחתיכה אחת? היא באמת לא קולטת שלוגאן יודע הרבה יותר ממה שהוא מספר וכנראה גם שותף פעיל עם אג'נדה משל עצמו? אגב, אני לא יודע אם ג'ים אמור להיות דמות שאנחנו מכירים או לא (ברגע הראשון הוא נראה כמו סלזאר, אבל אולי זה סתם כי המוח שלי חיפש דמות מוכרת כי poland פה הכניס אותו לפראנויות שמישהו אמור לחזור... אני כן חושבת שמישהו יחזור מתישהו (אולי קלואי בתור המנהלת יכולה לגייס את בעלה לעבודה?) וגם אם לא, חוץ מקול יש לג'ק גם את איתן שיכול למצוא דרך לעזור לג'ק ולהציל את הכהונה של טיילור לפני שיהיה מאוחר מידי.

poland1

New member
../images/Emo58.gif דיי מסכים חוץ מזה שאמרת

שזה לא היה פרק חזק.. תראי אותו שוב- הוא היה מאוד קרוב לחזק... היו בו כמה דברים מעולים ביותר.

דנה1982

New member
../images/Emo58.gif לא אמרתי שלא

היו דברים טובים, אבל הפרק כיחידה אחת לא היה כזה חזק. לא אחרי רצף פרקים אדיר מ 12 עד 18. וזה בסדר שיהיה פרק כזה אחרי רצף כמו שקיבלנו, בייחוד כהכנה ל-5 פרקים אחרונים בהחלט שבהם אני מצפה מהם ללכת על כל הקופה.

poland1

New member
../images/Emo58.gif רק על

השיחה של אית'ן עם הנשיאה המשוגעת ולאחר מכן עם לוגן אני מוכן להגיד שהיה פרק חזק.. זה היה אדיר. כבר שכחת איך בהתחלה נתנו לנו להאמין שקלואי הולכת לעזור לו? כבר שכחת איך בהתחלה נתנו לנו להאמין שהנשיאה המשוגעת הולכת לרדת מהסכם השלום ולחשוף את הרוסים? מהתחלה אמרתי לך שהיא סתומה ושמפרק שעבר אני שונא אותה, ואתם, קראתם לי מושפע ואמרתם שהיא קיבלה החלטה דיי נכונה. עוד לא למדתם שיישום ההצעות שצ'רלס לוגן נותן זה כבר שגוי ולא נכון?

דנה1982

New member
../images/Emo58.gif תשמע,

משחקי המוחות שעשו לנו היו טובים ברובם. לא האמנתי שהנשיאה תיסוג מההחלטה לכפות על הרוסים, אחרת מה הטעם בזה שג'ק ברח? זה היה צפוי שלוגאן ישכנע אותה לחזור לדרך שלו. המשחק בין קלואי לג'ק היה מצוין. בילבלו אותנו במהלך כל הפרק. קלואי איתו או לא איתו? ג'ק ייפול למלכודת או יבין מה קורה? או שהוא בכלל מנתב את קלואי ולא להפך? זה היה מצוין, אמרתי את זה גם קודם. הפרק היה טוב, הוא לא היה חזק. יש הבדל גדול בין השניים. זה היה פרק טוב מהבחינה הזו שנעשו בו דברים בצורה טובה. היו בו דיאלוגים חזקים, סצינות טובות, אבל לא יותר מידי הפתעות חוץ מאשר העובדה שג'ק השתמש בקלואי כדי להגיע לקול, וגם זה אולי. מאז פרק 12, זה הפרק הכי פחות חזק, אבל הוא עדיין טוב יותר מ-11 הפרקים הראשונים של העונה... ואני עדין לא שונאת את הנשיאה. כמו שאמרתי בתגובה להודעה אחרת שלך, אני עדיין נהנית מהדמות אם כי עכשיו היא פחות "הנשיאה המושלמת" שעשינו ממנה. וזה בסדר. כי זה הופך את הכל לפחות שחור ולבן. זה מוסיף קצת עניין וטעם. אי אפשר שכל הדמויות (ובעיקר הנשיאים) יהיו או טובים מידי או רעים מידי. טיילור היא האמצע ואני דווקא אוהבת את זה.

טיי 1

New member
../images/Emo58.gif א, ב'

א. זה אכן לא היה פרק חזק. לא יעזור. פרק רציף , שככה נהנים ממנו ברצף , כבר דברים לא רעים בכלל ,אבל "חזק" זו מילה גדולה על הפרק הזה. ב. אנחנו באמת לא "שונאים" את הנשיאה. זו מילה ממש חזקה. מסכים איתך לגבי זה שזה מוסיף צבע והופך את הכל ללא שחור או לבן... מה גם שמעניין איך הדילמה עוד תתפתח.. זו דילמה שיש לנשיאה כרגע... לאיזה חוזקים זה עוד יכול להגיע ההסתבכות הזאת עקב החלטה שגויה, עד כמה רחוק היא תלך עם זה למען המטרה שהיא חושבת.

idoPod

New member
../images/Emo58.gif 819

באמת שאני כבר לא יודע איזו חשיבות לתת לעונה הזאת. הפרק היום היה הרבה מתחת הציפיות. שכבר חשבנו שהכינו לנו בסיס לפרק שיפיל אותנו מהכסא בפרק מעבר יוצא מן הכלל (818) קיבלנו עוד פרק מעבר. אם יש משהו שאני שונא בעונה הזאת זה החזרה של לוגאן. הדמות הכי מגעילה שאי פעם ראינו ב-24, באמת כל רגע שלו על המסך שלי בבית עושה לי סבל. הוא מקלקל כל דבר טוב, ובאמת הסדרה יכלה להסתיים עם נשיאה מצויינת שמשאירה ריח טוב בסופו של יום, אבל בחרו לקלקל ולהחמיץ כל דבר ממוסד הנשיאות מכל העונות בסדרה מאז 3. היום פעם ראשונה שאמרתי על קלואי מה היא חשה את עצמה "אלו ההוראות שקיבלנו וזה מה שנעשה" הלוווווווווווווו קלואי..? זאת את? וכל המבצע עוקץ היה מיותר וההרגשה שלי חזקה שכל העזרה הזאת של קול היא חלק מהמבצע עוקץ, תזכרו לחזור להודעה שלי יום שלישי הבא (או שאני אחזיר אתכם בכח) הרי ברור שעוד לא גילינו את המניע האמיתי של לוגאן הנבלה והתככן, אבל אני כבר רואה איך הוא מביא לסוף שאני לא רוצה - ג'ק מת. אלא אם כן מישהו ידע לעצור את זה בזמן כי זה יוצא מכלל שליטה כבר היינו שם בג'ק נגד כולם, ג'ק ניצח וגם הפעם זה יהיה ככה, הרי זה כל 24 מבוססת על ג'ק באוור נגד העולם מאז 101 ועד 824. באמת כמו שדנה אמרה הם חייבים ללכת על כל הקופה ב-5 פרקים הקרובים ולסדר את הבארדק שעשו.

דנה1982

New member
../images/Emo58.gif תגובה

ברור שהם עשו ברדק - אחרת על מה יבססו את הפרקים הבאים? אם הנשיאה הייתה עם ג'ק, הכל היה קל מידי. הוא היה מגיע בלי בעיה לראיות, נותן חסינות לג'ני ומוציא ממנה את המידע. סוף הסיפור. חייבים לסבך כדי שתהיה עלילה שאפשר לבנות בה טוויסטים. וכן, אולי גם להחזיר דמות ישנה שתעזור. ואני מודה שגם לי עברה בראש מחשבה שכמו שג'ק חזה את הטריק של קלואי, ככה גם קלואי חזתה את הטריק שלו. ואז או שזו הייתה הדרך שלה לעזור לו ולצאת נקייה, או שקול ידע בדיוק מה עומד לקרות והוא הולך עם ג'ק כחלק ממבצע עוקץ. ואולי (וזה כבר הגזמה פראית) קול בכלל לא בצד שאנחנו חושבים שהוא, והוא מעוניין לשים יד על הראיות כדי להעלים אותן. אבל פה אני ממש נסחפת, בעיקר כי קול היה דמות לא ממש מועילה רוב העונה. אני רק לא מסכימה לגבי לוגן. ברור שהוא מחריב כל דבר שהוא נוגע בו, וברור שהדמות שלו אמורה להיות בלתי נסבלת, תככנית ומניפולטיבית. אבל זה מה שיפה בדמות הזאת. זו הסיבה שאני אישית מאוד שמחה שהחזירו אותו. טיילור לא הייתה "משנה את הדרך" אם לא היה אדם כמו לוגאן שיעזור לה לסטות לשם, ואז כמו שאמרתי בהתחלה - הכל היה הרבה יותר פשוט. לוגאן הוא דמות הכרחית כדי לאפשר לעלילה להתפתח בדיוק בכיוון שהיא מתפתחת. אגב, זה שמוסד הנשיאות ב 24 נראה כמו שהוא נראה... לא בטוחה שזה דבר רע. זה לא שלא היו לנו נשיאים טובים (וויין פאלמר ניסה לעשות את הדברים הנכונים עד שחתרו תחתיו, אליסון טיילור הייתה מצוינת בעונה 7 וגם בעונה 8 לא הרסו אותה לגמרי, כי מראים לנו שהיא לא שלמה עם זה, שהיא מרגישה לכודה במין "אין-ברירה" ולא איזה צעד שהיא עושה כדי להשיג עוד כוח או כסף או שליטה). סה"כ שחיתות בממשל זה לא דבר שלא מוכר לנו, הישראלים...

idoPod

New member
../images/Emo58.gif 819

באמת שאם קצת רצון וקצת יכולת היו מוצאים בקלות איך לפתח עלילה בלי לוגאן לא מאמין שאני צריך לסבול את הנשיא הזה 5 עונות, יותר מפאלמר. והנה ככו עוד סב-פלוט ממני אליכם לקראת סוף הסדרה, איתן לא מגיע הביתה בשלום. אם יש רגע שאני מחכה לו יותר מכל זה הרגע שבו אתחיל לראות ברצף את העונה, אני בטוח שהדעה שלי כלפי רמת ההנאה תיהיה הרבה יותר אובייקטיבית.

poland1

New member
../images/Emo58.gif גם לי קשה

לראות אותו שוב על המסך.. אבל מה לעשות.. הוא באמת דמות אדירה.. לא יודע אם כל תסריטאי יכול ליצור דמות כל כך חזקה ושלא נדבר על השחקן המעולה שמגלם אותה.. הוא מוסיף לעלילה הרבה יותר ממה שאתה חושב.

טיי 1

New member
../images/Emo45.gif ../images/Emo58.gif - 819

מתחת לציפיות כן. פילר - כן. אבל באמת שניסיתי והצלחתי להתענג על הפרק. אני רואה כל פרק כאחרון הפרקים שנותרו אז אני נהנה. אבל אולי כמו ב"אבודים" נשאלת השאלה , איך היוצרים "מרשים" לעצמם ב 5 הפרקים שנותרים - לא להפוך כל פרק שנותר ליצירת מופת עלי אדמות? מצד שלישי (איזה צד אנחנו כבר?) מבחינת גרף מתח בסידרה , פרקים 19 ואפילו לדעתי גם הבא , 20 יש בהם ירידת מתח קלה לצורך עלייה של ארבעת הפרקים האחרונים. אין חוקיות כמובן.. אבל אם כבר בפרק 19 תהיה עליית מתח עצומה אח"כ נשארים עוד 1 2 3 4 5 פרקים שצריכים להתעלות על זה - זה קשה. אז קצת הכנה לקרקע. בשלב כלשהו הבנתי שהפרק הולך להתנהל בצורה רגילה והשלמתי עם זה - אבל לפחות קיוויתי לאיזה טוויסט, או קליפ האנגר בסוף הפרק - שגם לא היה - זה הכי איכזב אותי. אליסון וקלואי - מאכזבות הפרק ... כן. ההרגשה עברה אצל כולנו. וכאילו - למה לקלקל את האהבה לדמויות האלה כמה פרקים לפני הסיום ? אבל, רגשות יכולים להשתנות לגבי דמויות מפרק לפרק - אני נותן עוד צ'אנסים. הלוואי ואתה צודק וקלואי הפרק תגבור על ג'ק והיא תיכננה עוד שלב במבצע העוקץ - לגייס את קול. אני אוהב אם היא הפעם תהיה חכמה יותר מג'ק. לזכות קלואי - אהבתי שוב את המקצועיות שלה... לפחות בחצי הפרק הראשון, היא ידעה בדיוק את התפקיד שלה, ראש הסי טי יו, ובניגוד להרבה אחרים לא נתנה לרגשות להפריע לה, וכל חצי הפרק הראשון, בצורה הכי מקצועית , המשיכה במרדף אחרי ג'ק ולא עשתה שום דבר שיכול להראות כאילו היא נתנה לו פירצה להתחמק. היא איגפה אותו והתייחסה אילו כמו שהיו מתייחסים לאחרון הפושעים אם הם היו במרדף אחר כאלה. ואתם חושבים שלארלו יהיה עוד תפקיד העונה ? או חוץ מלנסות להשכיב את דנה - פה מסתכם הייעוד שלו ?

Y. Welis

New member
לדעתי 'אבודים' עושים את המיטב

בעונה הזו. למרות הגילוי האיטי הרגיל של העלילה, זה תופס וזה טוב ויש הומור שחור (ואפילו סוג של רוחניקיות קליפורנית). אבל השוני רב - *הם* הכריזו כבר לפני שנתיים שיהיו רק 6 עונות (וזה אמיץ מאוד - כי היו יכולים בקלות להמשיך עוד, עם הרייטינג שלהם), והעלילה אצלם הולכת ונגלית לאיטה והמתח נשמר. אנשי '24' לעומתם לא הקפידו במיוחד על ההמשכיות, ולא יצרו משהו ברקע (או ידעו מתי הם מסיימים. יש להניח שאם ידעו מראש שעונה 8 תהיה האחרונה, היו עושים משהו מיוחד ומשקיעים יותר), וכך החמיצו לא מעט. זה מצער כשיש תחושה שהיה אפשר לעשות משהו טוב יותר. בפרספקטיבה, צריך היה לסיים עם עונה 7, ולהשאיר את השאלה אם ג'ק חי או מת לסרט.

Y. Welis

New member
זה היה פרק הזיגזוגים הגדול

ראשונה לזגזג - הנשיאה טיילור, ששינתה את דעתה פעמיים תוך 10 דקות - בהתחלה בהשפעת אית'ן היא החליטה לפרוש מההסכם ולפתוח בחקירה נגד הרוסים; אבל אחרי שיחה עם איציק - החליטה שבכל זאת צריך את ההסכם + לתחקר את דיינה בכל אמצעי ('עינויים?' 'אני מבין שזה פוגע ברגישויותייך ההומאניות'). שזה out of character כבר ציינתי בפרק הקודם (אחרי שבעונה 7 לא היה איכפת לה להקריב את בתה), וכאן היא מזפזפת כבר 3 פעמים בין צד לצד. את הפיתרון שהציע לוגאן הפעם, הזכרתי בהודעתי על הפרק הקודם. למה הוא לא הזכיר אותו אז?... כדי למשוך לפרק הבא. חלש, חלש. ומה עם התייעצות עם עוד גורמים? גנרל כלשהו או שירותים חשאיים? וכמובן לוגאן באורח פלאי יודע הכל על מה שקורה סביב הנשיאה (מזכיר קצת את תיסמונת 'גם הוא קרא את התסריט', שהוזכרה בביקורות אחרות, על פגם חוזר בכתיבת תסריטים בשנים האחרונות). ג'ק במסוק. מתוך האויר הדק מתגשמים לפתע שני אפאצ'ים (האפקט הממוחשב שלהם גם לא היה משהו) ומאלצים אותו לנחות. הוא מתקשר לאיש קשר מקומי (מייקל מאדסן - שחקן וותיק שלרוב מלוהק לתפקידי מאפיוזים. + גם משורר לעת מצוא, ואחיה של וירג'יניה מאדסן, שעדיין נראית נהדר - ר' 'פיירוול' עם ה. פורד וקלואי) שמכין לו ציוד כבד תוך דקות. כנראה שקרלוס ברנרד[וס] לא רצה לחזור, אחרת הוא היה בתפקיד הזה. השניה לזגזג היא קלואי - מודה בשיחה עם ג'ק שדיינה תועבר, אבל לא אומרת לו לאן, ומספיק חשדנית כדי לשאוב את המידע מהסלולארי של בלדסו (הלא מוצפן? זה סוכן מקצועי?), אבל *לא* להאמין לג'ק בשיחה השניה איתו (לא היה צריך לזרוק את הסלולארי הראשון - היה לו יותר מזל איתו), ולשלוח אותו למארב. וזה אחרי שהיא האמינה לו בשתי עונות לפחות על נשיאים מושחתים. הייתי בטוח שמאדסן יתקשר אליו ויגיד לו שהוא קלט תשדורת וכך ג'ק ידע שזו הטעיה. אחרת איך הוא ידע? אין לו סיבה להניח לאור העבר שקלואי תטעה אותו. על כן החמצה: קול היה צריך להודיע לו ולפתח מצפון (או 'ביצים'). זה היה מחזק את הטוויסט, מחזק את הדמות שלו ונותן לג'ק סיכוי סביר (כי הוא *תמיד* מאמין לקלואי, וקלואי מצידה תמיד משתכנעת ממנו - זה כלל שלא הופר אאל"ט). אבל החמצות העונה לא חסרות. אגב משהו שנדמה לי שזיהיתי - די. בי. סוויני, ששיחק כאן את בלדסו, הסוכן של הבלונדיני של איציק, לא היה השוטר המתחזה הרוסי בפרקים הראשונים? גם המבטא הבלתי מזוהה שלו שם כנראה היה אמור להיות רוסי... אגב מי שמגלם את ג'אמוט, העוזר הראשי של אלמנתו של חסן, עושה עבודה מצויינת. חבל שאין לו עוד דקות מסך. היה צריך לקבל תפקיד של יועץ ראשי. דיינה והמענים - לא צריך להתרגש במיוחד; השיטה עם המגבת הרטובה ריאליסטית ומקובלת בשירותים שונים - 'תחושת טביעה', שלא משאירה סימנים (כלי העבודה של רופא השיניים הם רק כדי להפחיד..). לא ברור אגב למה לא לאיים במשהו פשוט יותר, על בחורה טובת-מראה כמוה - השחתת הפנים. רוב הנשים יתנו הכל לשמור על המראה שלהן. עוד החמצה (גם מצד ג'ק לפני כן). אגב בתור סוכנת מושתלת או בכלל סוכנת, היא אמורה לעבור הכשרה בעמידה במצבים כאלה. אבל עדיף שלא... נקוה לשיפורים.

The Human

New member
תגובות..

לגבי טיילור - קח בחשבון כמה דברים שיכולים לערער כל אדם בקלות, על אחת כמה וכמה מי שנמצא במעמד של נשיא ביום טעון שכזה. 1. היא איבדה את המשפחה שלה. 2. היא ערה קרוב לודאי 36 שעות רצוף ועמלה שנים על גבי שנים על הסכם השלום העולמי. למה שזה לא ייראה סביר שהיא תיקרע בין תחושת האתיקה לבין הרצון ליצור עולם טוב יותר דרך ההסכם? קלואי - מעולם לא היתה במעמד הזה ובמעמד לקבל פקודות ישירות מהנשיאה. יכול להיות שהמעמד עושה את שלו ואולי ההערכה של טיילור כלפיה בפרק הקודם מהווה משקל על ההחלטה. לג'ק יש סיבה להאמין כך, שכן היא כבר שלחה את חיה"א ליירט אותו בסוף הפרק הקודם. למרות כל זאת, אני די מסכים לגבי ההחמצה שציינת - המעבר של קול לצד ג'ק יכול בהחלט היה לעבוד טוב יותר באופן הזה.

Y. Welis

New member
אפשר למצוא סיבות מדוע היא תהיה כזו

(הנשיאה, וגם קלואי), אבל הן לא מוצגות בסידרה. אין משהו שמבהיר לך בצורה ברורה מדוע היא החליטה כך ולא אחרת. בעבר הנשיאים היו מתייעצים עם יותר מאדם אחד בנושאים כאלה (למרות שלקירבת משפחה היתה עדיפות), אבל הפעם לא נראה שיש דיון, וזה גם סוג של מינהל לא-תקין ועילה לבעיות. או שלוגאן פשוט בחור משכנע ביותר...

למעלה